هنر بسته بندی / واحد بین الملل: 56 سال پیش، علی کرامتی راهی را آغاز کرد که حالا توسط فرزندان او به خوبی در حال طی شدن است. گروه صنایع بسته بندی کارتن توحید، از نخستین شرکت های تولید بسته بندی های سلولزی در ایران است که در طی تمام این سال ها سعی در بهبود تولید و انتقال دانش به نسل های بعدی داشته است.

در حاشیه نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران، گفت و گویی داشتیم با مهندس جواد کرامتی، فوتبالیست دهه ٦٠ و ٧٠ تیم های جوانان و بزرگسالان ، پاس وپرسپولیس و هما و راه آهن تهران  و مدیر عامل امروز شرکت صنایع بسته بندی کارتن توحید، که مشروح آن را در ادامه می خوانید.                                                                         

جناب کرامتی، کمی از فعاليت هاى شركت کارتن توحید بگویید.

فعالیت شرکت کارتن توحید به طور کلی تولید انواع ورق های سه لایه وپنج لایه و تبدیل آن به کارتن در سایزهای مختلف همراه با چاپ است که البته تولید و چاپ کارتن ها توسط دستگاه های چاپ فلکسو بر روی کارتن ها طبق طرح مشتریان انجام می پذیرد. اما اگر بخواهیم کمی دقیق تر در خصوص این فعالیت صحبت کنم بایستی گفت این فرایند از زمان سفارش مشتریان و دریافت ایده ها و نیازمندی های مشتریان در حوزه های مختلف توسط واحد طراحی و مهندسی محصول شرکت کارتن توحید آغاز و پس از طی فرایند تولید تبدیل به محصول نهایی یعنی انواع کارتن می شود. کلیه این مراحل که توسط واحدهای مختلف تولید صورت می پذیرد تحت نظارت مدیریت واحد مجموعه است .

برنامه های آینده شرکت برای طرح و توسعه چیست؟

خوشبختانه در این سال ها کارتن توحید در مسیر رسیدن به اهداف خود با تاسیس شرکت کاغذسازی دنا با هدف تامین مواد اولیه مورد نیاز خود و همچنین نوسازی ماشین آلات چاپ و ورق سازی با هدف اجرا و پیاده سازی تکنولوژی های جدید در صنعت بسته بندی که از جمله آن می توان به چاپ های گرافیک اشاره نمود، سعی در ارتقای سطح کیفی محصولات خود داشته است. درخصوص برنامه های آینده شرکت از مهمترین برنامه هایمان، می توانم بدین شکل نام ببرم:

1- آموزش نیروی انسانی متخصص

2-پشتیبانی از مشتریان و مرتفع نمودن نیازهای پنهان ایشان

3-به حداقل رساندن پروسه زمانی سفارش گیری تا تحویل محصول نهایی به مشتریان

نمایشگاه امسال را چگونه دیدید.

درخصوص نمایشگاه باید گفت که امسال نمایشگاه پربارتر از سالیان قبل با حضور دست اندرکاران صنعت چاپ و بسته بندی کشور و شرکت های خارجی با نظمی مثال زدنی و استقبال بسیار خوب بازدید کنندگان که طیف قابل توجهی از تولیدکنندگان کشور بودند برگزار شد و به نظر من باتوجه به گستردگی و تنوع شرکت کنندگان از شاخه های مختلف صنعت بسته بندی، نمایشگاه بخوبی توانست پاسخگوی مخاطبین خود باشد و در اینجا از آقایان ابوالحسنی و جلیل غفاری و تیم اجرایی برگزاری کمال قدردانی خود را اعلام می دارم که با زحمات شبانه روزی خود موجبات برگزاری با شکوه این نمایشگاه را فراهم نمودند.               

در این نمایشگاه و از سوی خریداران، آیا با نیاز جدیدی در بازار مواجه شدید؟

سرعت بالای پیشرفت علمی در جهان و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان همگی نشان از تنوع نیازهای جدید و خواسته های نوین انسان ها دارد و سرمایه گذاری در این حوزه های نوین، مستلزم حمایت های دولتی است و قطعا تمامی صنعتگران و مردان تولید کشور همواره ایده های جدید در سر دارند که با حمایت دولتمردان اجرایی خواهد شد و به ثمر خواهد رسید .

ممنون از وقتی که در اختیار ما گذاشتید.