هنر بسته بندی: آمازون بر سر خرید سوق، بزرگ‌ترین شرکت خرده‌فروش آنلاین در منطقه خاورمیانه، به توافق رسیده است. این قرارداد در صورتی که نهایی شود، اولین گام آمازون برای ورود به خاورمیانه خواهد بود.

فروشگاه آنلاین سوق, آمازون, محصولات بهداشتی و آرایشی,  بسته بندی

فروشگاه آنلاین سوق در سال ۲۰۰۵ میلادی به راه افتاد و در آن، بیش از هشت میلیون و ۴۰۰ هزار کالا و محصول از جمله وسایل الکترونیکی، لباس، محصولات بهداشتی و آرایشی، و وسایل خانه به صورت آنلاین عرضه می‌شود. برخی رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که آمازون حدود ۶۵۰ میلیون دلار برای خرید سوق پرداخت می‌کند. خبر مربوط به توافق با آمازون، تنها یک روز بعد از انتشار گزارش‌ها درباره پیشنهاد ۸۰۰ میلیون دلاری “اعمار مالز”، گرداننده بزرگ‌ترین مرکز خرید دوبی، به سوق منتشر شد.

تجربه فوق‌العاده

سوق بیش از ۴۵ میلیون کاربر در ماه دارد و فعالیت‌هایش را در عربستان سعودی، امارات متحده عربی و مصر متمرکز کرده است. راس گرندینتی، معاون ارشد مدیرعامل آمازون گفته است که سوق در عرصه تجارت آنلاین در خاورمیانه “پیشرو” بوده و “خرید کردن را برای مشتریان خود به یک تجربه فوق‌العاده تبدیل کرده است.” او اضافه کرد: “چشم انتظار این هستیم که هم از آنها یاد بگیریم و هم آنها را با فناوری و منابع آمازون حمایت کنیم.”

توافق دو طرف اواخر سال میلادی گذشته نهایی و اجرایی شد.