هنر بسته بندی:Waitrose اعلام کرد که تاریخ «مصرف قبل از» یا  best before را از 500 محصول شامل سبزیجات ریشه‌ای، میوه و گیاهان گلخانه‌ای از ابتدای سپتامبر برداشته است.

Waitrose می‌گوید که تاریخ «مصرف قبل از» را از بسته‌بندی محصولاتی همچون کاهو، خیار، فلفل، پیاز، گوجه‌فرنگی، قارچ، کرفس، سیب‌زمینی، سبزیجات ریشه‌ای، تره‌فرنگی، خربزه، آناناس، سیب، گلابی، مرکبات، آلو، انگور، گیاهان گلدانی و نیز گیاهان درون و بیرون آپارتمان برداشته است.

به گفته شرکت این کار با هدف کاهش ضایعات غذایی با تشویق مصرف‌کنندگان به استفاده از قضاوت شخصی‌شان درخصوص مناسب بودن محصول برای مصرف انجام شده است. این خرده‌فروش معتقد است که در انگلستان، تاریخ‌های «مصرف قبل از» یا «بهترین تاریخ مصرف» طراحی شده تا کیفیت محصول را به مصرف‌کننده یادآوری کند نه ایمنی آن را. در انگلستان مصرف‌کنندگان خانگی سالانه 4.5 میلیون تن مواد غذایی خوراکی را هر سال دور می‌اندازند. این بدین معناست که انرژی و منابع مصرف شده در این فرآیند تولید غذا به هدر رفته است. این فروشگاه پیش‌بینی می‌کند که با این کار حداقل می‌توان معادل 7 میلیون سبد خرید غذا را از دور ریختن نجات داد که رقمی بسیار بزرگ است.