هنر بسته بندی: از ماه سپتامبر2022، رستوران‌های زنجیره‌ای Wagamama از کاسه‌های تولیدشده از PET کریستالایز شده شرکت طراحی صنعتی Morrama ، برای غذاهای بیرون‌بر خود استفاده می‌کند.

شرکت می‌گوید cPET بازیافت‌پذیر است و همزمان ویژگی‌های مقاومت گرمایی و محافظت از محصول آن افزایش یافته است. این همکاری از سال 2021 با هدف طراحی بسته‌بندی جدید بر پایه استراتژی شرکت یعنی پایداری بود. به گفته شرکت، مواداولیه biodegradable و bio- based در حین فرآیند توسعه مورد بررسی قرار گرفت اما درنهایت آنها تصمیم گرفتند از پلاستیک‌ها به خاطر نقش بی‌بدیلشان در محافظت از طعم و نیز حرارت برخی از ظرف‌ها و برای تضمین اینکه غذا بدون چکه و نشتی به دست خریداری برسد، استفاده کنند.

Morrama می‌افزاید که cPET ماده‌ای ایمن برای مواد غذایی است که 70% از مواد بازیافتی به دست آمده از جریان ضایعات در اروپا شامل سینی‌های غذایی بازیافت شده از جنس PET و بسته‌بندی‌های غذایی تولید شده است. cPET هم برای فرآیند سیل از بالا و هم فلوپک مناسب است. از طرف دیگر cPET مقاومت دمایی و سیل‌پذیری بسیار خوبی را از خود نشان می‌دهد. همینطور نفوذناپذیری بسیار بالا در برابر اکسیژن و آب، دی‌اکسید کربن و نیتروژن.

C در cPET نشانه Crystallised است. این فرآیند باعث افزایش سختی و مقاومت PET می‌شود و تحمل دمایی آن را بالا می‌برد. شرکت در پی این است که درب‌ها را نیز از cPET تولید کند.