هنر بسته بندی: روکش‌های بایوپلیمر، بنا به گزارش‌ها، در بسته‌بندی‌های کاغذی ویژه نوشیدنی‌ها و محصولات لبنی سرد و گرم، عملکردی مشابه PE دارند در حالی‌که به اقتصاد دایره‌ای هم کمک می‌کنند.

تولید کاغذ انرژی و آب بیشتری می‌برد و گاز گلخانه‌ای بیشتری منتشر می‌کند. همچنین به جنگل‌زدایی کمک می‌کند که از قضا دلیلی بر محبوبیت کیسه‌های پلاستیکی در گذشته بود. اما با وجود شواهد علمی برخلاف این نظریه، عموم مردم کاغذ را به عنوان جایگزینی برای پلاستیک‌ها از نظر زیست‌محیطی ترجیح می‌دهند. برای حفظ مشتریان و جذب مشتریان جدید، صاحبان برند باید راه‌هایی را بیابند تا عملکرد کاغذ را به خوبی پلاستیک کنند که این چالشی بزرگ بوده است.

نی‌های کاغذی در این خصوص بلافاصله به ذهن می‌آید. همچنین در تعدادی از کاربردهای بسته‌بندی‌های در تماس با مواد غذایی، کاغذ عملا ویژگی‌های لازم و کافی را ندارد. اغلب یک آستر مبتنی بر پلیمر مورد نیاز است که اکثر مصرف‌کنندگان از آن بی‌اطلاعند و بازیافت ظرف را بسیار دشوارتر می‌کند.

BASF مدعی است پاسخی برای این مشکل یافته است. این شرکت به پورتفولیو ecovio خود گریدی را اضافه کرده که هم در محیط‌های خانگی و هم صنعتی قابل کمپوست است. ویژگی‌های بسته‌بندی‌های پلاستیکی را دارد در حالی که در اقتصاد دایره‌ای قابل پذیرش است.

گرید روکش اکستروژن ecovio 70 PS14H6 نفوذناپذیری عالی بر ضد مایعات، چربی‌ها و روغن‌های معدنی دارد. به گفته BASF این ماده در دمای 40 تا 100 درجه پایدار می‌ماند. این ماده به بسیاری از انواع کاغذ و مقوا قابلیت چسبندگی دارد.