هنر بسته بندی: در تحقیقی که توسط DS Smith  انجام گرفت مشخص شد که حدود 40 درصد از مصرف کنندگان جعبه های پیتزای خود را پس از مصرف بازیافت نمی کنند. این تحقیق که از میان 1221 نفر در ایالات متحده مابین 27 تا 30 ژانویه 2023 انجام گرفت  به صورت انلاین و با همکاری Dynata صورت پذیرفت.

بر پایه نتایج به دست آمده، اقبال کلی به بازیافت بالاست و حدود 43% از پاسخ دهندگان همیشه این کار را انجام می دهند و 17% نیز اغلب در فرصت های پیش آمده بازیافت می کنند. در خصوص جعبه پیتزا در مجموع 67% از بزرگسالان بر این عقیده بودند که آنها یک نوع بسته بندی قابل بازیافت هستند که آنها را در رتبه پنجم بعد از بطری های آب با 88% ، روزنامه و مجلات با 82% و شیشه و پاکت شیر با 75% قرار داد. 11% مدعی شدند که گاهی جعبه پیتزای خود را بازیافت می کنند، 10% در موارد اندک این کار را می کنند و 19% هم هیچگاه این کار را انجام نمی دهند.

DS Smith  مصرف کنندگانش را تشویق می کند تا جعبه پیتزایی خود را به روشی مناسب بازیافت کنند پس از اینکه آخرین باقی مانده غذا را هم از آن خارج کردند. این شرکت بیان می کند که اطمینان از ورود جعبه ها به جریان زباله های بازیافت راهی است که در آن مصرف کنندگان می توانند به حذف تدریجی پلاستیک های مشکل دار و همچنین تلاش های کربن زدایی و موفقیت راه حل های بازیافت کمک کنند.

 همچنین معتقد است که الیاف بازیافتی از موادی مانند جعبه‌های بازیافتی می‌توانند تا ده بار توسط شرکت‌های کاغذ و بسته‌بندی مورد استفاده مجدد قرار گیرند، به این معنی که زباله‌ها را می‌توان از محل دفن زباله به سمت مراکز بازیافت محلی هدایت کرد. DS Smith معتقد است که پد پیتزایش هم می‌تواند به عنوان راه‌حل مناسب عمل کند. پد دارای فلوت یا بافت مواج در طرفین است که برای ترد و خشک نگه داشتن پیتزا و حفظ دمای داخل جعبه در هنگام تحویل طراحی شده است.

پروژه‌های تحقیقاتی قبلی نشان می‌دهد که DS  Smith  آگهی های پستی ناخواسته، سینی‌های غذا، و سینی‌های تولید شده از پالپ  میوه را به عنوان سه نوع مختل‌کننده بسته‌بندی برای جریان‌های فعلی بازیافت کاغذ شناسایی کرده است و تخمین می‌زند که حدود 3.7 میلیارد یورو برای بازگرداندن کالاهای ارسالی آسب دیده در کریسمس گذشته خرج شده باشد. محصولاتی که در حمل و نقل آسیب می بینند.

 RECOUP همچنین گزارش داد که 750 هزار تن پلاستیک خانگی در بریتانیا بازیافت نمی‌شود و این باعث شد که این شرکت برای اصلاح این نظارت، درخواست تغییراتی در قوانین ایجاد کند.