گفته می‌‌‌شود ارزش فروش کاغذ و ملزومات بسته‌‌‌بندی در سه ماه چهارم ۲۰۲۳ در سراسر قاره‌‌‌ها کاهش یافته است. تجزیه‌‌‌و‌‌‌تحلیل میلیون‌‌‌ها فاکتور در پلتفرم مالی زنجیره تامین، دمیکا، نشان می‌‌‌دهد که ارزش فروش در بخش‌‌‌های کاغذ و بسته‌‌‌بندی و حمل‌‌‌ونقل و لجستیک در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۳ نسبت به سه ماه چهارم سال ۲۰۲۲ ، کاهش یافته است.

ظاهرا ارزش فروش در کاغذ و بسته‌‌‌بندی در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۳، ۲۰ درصد کاهش داشته و ارزش فروش در حمل‌‌‌ونقل و لجستیک در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۳ در مقایسه با سه ماه چهارم سال ۲۰۲۲، ۱۴ درصد کاهش یافته است.

ارقام بخشی از شاخص دمیکا، تجزیه‌‌‌و‌‌‌تحلیل تجارت است که در پی بررسی مطالبات از ۱۲۰۰ شرکت بزرگ در اروپا و آمریکای شمالی تهیه شده است.

دمیکا بیان می‌‌‌کند که کاهش ارزش فروش کاغذ و بسته‌‌‌بندی با مشکل فروش خرده‌‌‌فروشی در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۳ مرتبط است. به علاوه گزارش شده که مشاغل بسته‌‌‌بندی برای افزایش تقاضا از زمانی که پایان محدودیت‌‌‌های مرتبط با کووید باعث شد هزینه مصرف‌‌‌کننده از خرید آنلاین به سایر خدمات تغییر کند، با مشکل مواجه شده‌‌‌اند. دمیکا تاکید می‌‌‌کند که بر اساس گزارش دفتر آمار ملی، حجم خرده‌‌‌فروشی در دسامبر ۲۰۲۴ در بریتانیا ۳.۲ درصد کاهش یافت. ۶۲ درصد از بزرگسالان بریتانیایی گفتند که به دلیل افزایش هزینه‌‌‌های زندگی، هزینه کمتری برای اقلام ضروری می‌‌‌کنند. Deloitte Consumer Tracker در تحلیل خود، اعلام کرد که تمرکز مصرف‌‌‌کننده بر جمعه سیاه و تبلیغات در ماه نوامبر برای جبران افت غیرمنتظره فروش در سه ماه چهارم کافی نیست. در مقابل، دمیکا می‌‌‌گوید که هزینه‌‌‌های مصرف‌‌‌کننده در ایالات متحده در جهت مثبت‌‌‌تری حرکت می‌‌‌کند. «فروش غیر‌‌‌فروشگاهی» که عمدتا به صورت آنلاین است، در سه ماه چهارم نسبت به سال قبل ۸.۴ درصد رشد داشته است.

دمیکا می‌‌‌گوید کاهش ارزش فروش حمل‌‌‌ونقل و لجستیک نشان‌‌‌دهنده عدم اطمینان ناشی از شروع درگیری‌‌‌ها در خاورمیانه در ماه اکتبر و جنگ غزه، تأثیرات ادامه جنگ اوکراین، تورم و نرخ‌‌‌های بهره بالا است. این پلتفرم به چشم‌‌‌انداز صنعت UPS اشاره کرد که نشان می‌‌‌دهد تقاضا برای حمل‌‌‌ونقل بار در سه ماه چهارم در میان شرکت‌‌‌های حمل‌‌‌ونقل اصلی کاهش یافته است. دمیکا می‌‌‌گوید در اروپا تورم و عملکرد ضعیف اقتصاد آلمان نیز تأثیر داشت. بر اساس گزارش اداره آمار فدرال، در حالی که اقتصاد آلمان در سه ماه چهارم ۰.۳ درصد کاهش یافت، تورم سالانه در اتحادیه اروپا در دسامبر ۳.۴ درصد بود. دمیکا می‌‌‌گوید که نرخ حمل‌‌‌ونقل هوایی در سطح بین‌‌‌المللی از سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است، اما گزارش شده است که تا پایان سه ماه چهارم کاهش یافته است. با این حال، حمل‌‌‌ونقل دریایی همچنان شاهد سطح ضعیف تقاضا و کاهش نرخ بود. این پلتفرم بیان می‌‌‌کند که بخش حمل‌‌‌ونقل و لجستیک همچنان با فشارهای ناشی از کمبود نیروی کار و فشار قانونی جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌‌‌ای مواجه است. در حالی که صنعت لجستیک در حال رشد است، مجموعه نیروی کار در دسترس محدود می‌‌‌شود و پیامدهای کمبود کارکنان باعث بالا نگه داشتن دستمزدها و افزایش نیاز به سرمایه در گردش می‌‌‌شود.

در اخبار مشابه، گزارشی از Plastics Recyclers Europe هشدار داده است که اروپا ممکن است اهداف قانونی را به دلیل کاهش ۷ درصدی در نرخ رشد ظرفیت بازیافت پلاستیک نصب شده اروپا که به اختلالات شدید بازار اروپا از سال ۲۰۲۰ نسبت داده می‌‌‌شود، از دست بدهد.

از سوی دیگر، هنکل اخیرا گزارش پایداری ۲۰۲۳ خود را با یافته‌‌‌هایی از جمله افزایش سهم جهانی پلاستیک بازیافتی به ۱۹ درصد و کاهش ۶۱ درصدی انتشار CO۲ در تولید، فاش کرد. این شرکت با تمرکز ویژه بر استفاده از انرژی‌‌‌های تجدیدپذیر و ارتقای اقتصاد دورانی، سهم برق خریداری شده از منابع تجدیدپذیر را به ۸۹ درصد اعلام کرد.