هنر بسته بندی: این گزارش بازار را از چند جهت شامل محصول (بسته‌بندی اسپتیک، ساشه، کارتن، جعبه‌گذار، ماشین لفاف‌پیچ، پالت‌بند، لیبل‌زن و سریال‌زنی)، نوع (شربت، قطره، قرص، پودر، ایروسل)، اتوماسیون، مصرف نهایی در مقیاس جهانی تا سال 2028 بررسی می‌کند. ارزش این بازار در سال 2023 رقم 8.9 میلیارد دلار بوده است که با رشد 7 درصد CAGR به 12.4 میلیارد دلار در سال 2028 خواهد رسید.

گسترش سریع بازارهای داروهای ژنریک و بایو، افزایش فروش داروهای بدون نسخه، افزایش تقاضا برای تجهیزات انعطاف‌پذیر و یکپارچه، افزایش تولید بیرون از مرزها در بازار دارویی، معرفی استانداردهای نظارتی در بسته‌بندی و قوانین سخت‌گیرانه ضدجعل، مهم‌ترین عوامل کلیدی در بازار تجهیزات بسته‌بندی در سطح جهان به‌شمار می‌آیند. در حالی که پیش‌بینی می‌شود بازار در طول دوره پیش‌بینی تا حدودی افزایش یابد و عواملی از جمله استفاده از تجهیزات بسته‌بندی بازسازی شده و هزینه بالای تجهیزات بسته‌بندی، احتمالا رشد بازار را محدود خواهد کرد. این بازار به بخش‌های محصول، کاربرد، مصرف نهایی و منطقه تقسیم می‌شود.

بخش اصلی در این تقسیم‌بندی که طبق پیش‌بینی‌ها بیشترین سهم از آن را خواهد داشت، محصول است. در سال 2022 بخش تجهیزات بسته‌بندی اولیه بزرگترین بازار را در تجهیزات بسته‌بندی دارویی از آن خود کرد. هدف اصلی بسته‌بندی اولیه محدود کردن خطرات زیست‌محیطی، شیمیایی و بیولوژیکی است که منجر به خراب شدن محصول می‌شود. این بازار به دلیل افزایش تقاضا برای ویال‌های تزریقی و سرنگ‌های از پیش پرشده همچنین پرکنی استپیک و سیل کردن مولکول‌های دارو در ظرف استریل در حال گسترش است.

بخش تجهیزات بسته‌بندی مایعات بر طبق پیش‌بینی‌ها، بزرگترین سهم را بر پایه فرمولاسیون در بازار تجهیزات بسته‌بندی دارویی به خود اختصاص خواهد داد.

بازار تجهیزات بسته‌بندی دارویی به بخش‌های مایع، جامد و نیمه‌جامد و سایر بخش‌ها بر پایه فرمولاسیون تقسیم می‌شود. بزرگترین سهم بازار تجهیزات بسته‌بندی دارویی به بخش بسته‌بندی‌های مایع اختصاص دارد. رشد تولید فرمولاسیون مایع و شیوع روزافزون بیماری‌های چشم و گوش در سراسر جهان، بیشترین سهم را در این خصوص ایفا کرده‌اند.

از حیث اتوماسیون، بخش تجهیزات بسته‌بندی دارویی، بیشترین رشد CAGR را در زمان پیش‌بینی شده خواهد داشت.

بازار تجهیزات بسته‌بندی دارویی به بخش‌های خودکار، نیمه‌خودکار و دستی بسته به درجه اتوماسیون تقسیم می‌شود. در طول دوره این پروژه، پیش‌بینی می‌شود که CAGR بخش نیمه‌اتوماتیک افزایش یابد. این می‌تواند به دلیل دسترسی، سازگاری و مقرون‌به صرفه بودن ماشین‌های نیمه‌اتوماتیک و همچنین ظرفیت آنها برای رسیدگی به فرصت‌های مختلف بسته‌بندی و انواع محصول باشد.

از نظر مصرف‌کننده نهایی، انتظار می‌رود بخش شرکت‌های قراردادی تولیدکننده دارو در طول دوره پیش‌بینی با بالاترین CAGR رشد کند. شرکت‌های تولیدکننده دارو و شرکت‌های قراردادی تولیدکننده دارو، بازار تجهیزات بسته‌بندی دارویی را براساس مصرف‌کننده نهایی شکل می‌دهند. در طول زمان این تحقیق، بخش تولیدکنندگان قراردادی، با بالاترین CAGR رشد خواهد کرد. افزایش هزینه‌های تولید داخلی و تاکید بر قابلیت‌های اصلی مانند تحقیق و کشف دارو به این موضوع نسبت داده می‌شود. در نتیجه تولید به طور فزاینده‌ای به CMOها برون‌سپاری می‌شود و تقاضا برای داروهای سفارشی رو به فزونی می‌گذارد.

اروپا به دنبال تسلط بر بازار تجهیزات بسته‌بندی دارویی در دوره پیش‌بینی شده

با میزان سهم از کل، اروپا بزرگترین بازار منطقه‌ای برای ماشین‌آلات بسته‌بندی دارویی به حساب می‌آید. حجم بالای تولید محصولات دارویی، افزایش نیاز به تجهیزات برای بسته‌بندی‌های منعطف از طرف تولیدکنندگان بزرگ دارویی و تاکید بر تنوع محصول از طرف تجارت‌های مختلف، اصلی‌ترین موتورهای محرک رشد در بازار اروپا هستند. شرکت‌های دارویی با تغییر مقررات در فشار هستند تا تجهیزات منسوخ شده را مطابق با استانداردهای جدید به روز کنند.