هنر بسته بندی: شرکت “ورلد اکو انرژی” مستقر در کالیفرنیا با امضای قراردادی مقدماتی اعلام کرده که قصد دارد یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون دلار برای ساخت این پروژه در ایران سرمایه گذاری کند.این شرکت می گوید که ایران هم به همین اندازه در پروژه سرمایه گذاری خواهد کرد.

 

بسته بندی, هنر, صنعت بسته بندی, تامین انرژی از زباله, سرمایه گذاری

 

شرکت “ورلد اکو انرژی” در پاسخ به بی بی سی در مورد این قرارداد نوشت: “ورلد اکو انرژی نماینده یک شرکت چینی است که سیستمی برای سوزاندن زباله و تبدیل آن به الکتریسیته دارد و برای سال ها در اطراف جهان مورد استفاده بوده و وقتی تحریم ها برداشته شود ما هم مثل خیلی دیگر از شرکت های آمریکایی و اروپایی آماده معامله با ایران خواهیم بود.”  به گزارش خبرگزاری فرانسه این پروژه به تولید روزانه ۲۵۰ مگاوات برق منجر خواهد شد..

سخنگوی این شرکت گفت که پروژه برق در استان چهارمحال و بختیاری باعث ایجاد ۶۰۰ تا ۷۰۰ شغل خواهد شد که ۸۰ درصد آن به ساکنان این استان سپرده می شود.روزنامه تهران تایمز هم گزارش داده است که نماینده ورلد اکو انرژی این قرارداد مقدماتی را با محمد قربان پور استاندار چهارمحال و بختیاری امضا کرده است.به گفته آقای قربان پور شرکت ورلد اکو انرژی با خریداری تجهیزات لازم و انتقال فناوری برای انجام پروژه موافقت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه کار بر پروژه قرار است در پایان تابستان شروع شود. با این حال چنان که بیانیه شرکت نشان می دهد ظاهرا این منوط به رفع حداقل بخشی از تحریم ها علیه ایران خواهد بود.

سرمایه گذاری در ایران در سال های اخیر به دلیل تحریم های بین المللی در ارتباط با برنامه اتمی این کشور  افت کرده است اما بسیاری از شرکت های غربی خود را برای بازگشت به این کشور در صورت رفع تحریم ها آماده می کنند.