مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم‌دره بر لزوم توجه به بسته‌بندی محصولات کشاورزی در زنجان برای سود‌آوری مناسب محصولات تاکید کرد.

علیرضا اسداللهی اظهار داشت: استان زنجان مهد تولید محصولاتی همچون لوبیا، سیب‌زمینی، هندوانه و پیاز است که تنظیم بازار این گونه محصولات توجه جدی به صادرات را می‌طلبد.

وی تصریح کرد: اکثر محصولات تولیدی در مناطق مختلف استان زنجان از جمله شهرستان خرم‌دره محصولات با کیفیتی هستند که توسعه صادرات آن‌ها ضروری به نظر می‌سد.مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم‌دره عنوان کرد: زمینه صادرات انواع محصولات کشاورزی در استان زنجان فراهم شده ولی سودآوری و ارزش افزوده‌ای که از این طریق عاید استان شود آنطور که باید و شاید محقق نشده است.

این مسوول با تاکید بر انجام اقدامات لازم به منظور ایجاد ارزش افزوده از طریق صادرات محصولات کشاورزی در استان زنجان گفت: بسته‌بندی محصولات تولیدی یکی از راهکارهای بالابردن ارزش افزوده در استان محسوب می‌شود.اسداللهی خاطرنشان کرد: خرید فله‌ای محصولات کشاورزی توسط برخی کشورها باعث می‌شود که این کشورها از ارزش افزوده و سود بالاتری برخوردار شوند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم‌دره عنوان کرد: عدم توجه به بسته‌بندی متناسب با نیاز و سلیقه مصرف‌کنندگان در بازارهای هدف و فروش فله‌ای موجب می‌شود سود حاصل از تولید این محصولات بیشتر عاید کشورهای دیگر شود.این مسوول تصریح کرد: باید به دنبال افزایش سطح درآمد بهره‌برداران بخش کشاورزی در استان زنجان باشیم که یکی از راهکارهای آن توجه به فرآوری و بسته‌بندی محصولات تولیدی است.

اسداللهی بیان کرد: فقط خود صادرات و میزان آن در بخش کشاورزی مهم نیست بلکه میزان ارزش افزوده‌ای که از این طریق عاید استان زنجان و کشورمان می‌شود اهمیت دارد و تلاش‌ها در راستای توسعه صادرات کشاورزی باید در این زمینه معطوف شود.