باشگاه خبرنگاران: بسته بندي هاي جديد سكه هاي طلا مجهز به لايه هاي امنيتي است كه جعل سكه را غيرممكن كرده و مي كند.

بهرام مظفري، امکان تقلب درعرضه سکه با عيار پايين را صفر دانست و افزود: به دليل هزينه هاي بالاي توليد اين نوع بسته بندي و تغيير لايه هاي امنيتي هر6 ماه يکبار امکان تقلب سود جويان ميسرنيست.
وي تصريح کرد، مشتريان مي توانند درحين خريد سکه با اين نوع بسته بندي؛ آن را زير نورuv قرار داده وعبارت مهر وموم امنيتي را مشاهده کنند ، همچنين با ارسال بارکد به سامانه ي اطلاع رساني شرکت، شناسنامه و مشخصات کامل سکه را دريافت و از آن اطمينان حاصل کنند.
اين توليد کننده مصنوعات طلا و جواهر گفت، با بازشدن بسته بندي سکه، طلق شفاف روي آن کدر شده و با بسته بندي دوباره آن ازسوي سود جويان، با نورuv عبارت مهر و موم مشاهده نمي شود.

بهرام مظفري افزود: اين بسته بندي ها علاوه برسکه براي شمشهاي يک گرمي، 5 گرمي، 10 گرمي و حتي براي جواهرات و الماس هم قابل استفاده است.وي با اشاره به توليد اين بسته بندي در ايران گفت،: درحال حاضر مذاکراتي با اتحاديه طلا و جواهر کشوري براي توزيع گسترده اين بسته بندي ها انجام شده و بزودي دراختيار عرضه کنندگان سکه و طلا قرارمي گيرد.
اين کارشناس صنعتي افزود، اين پروژه ضمن سودآوري يک پروژه ي ملي است و هدف ما اطمينان دادن به خريدار از اصل بودن سکه و جواهر خريداري شده است.