مهر: کلنگ ساخت مجتمع بسته بندی مواد غذایی با فناوری نانو شهرستان سرخه با حضور حمید نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت بر زمین خورد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در غالب نخستین سفر استانی هیئت دولت در سال۹۵، به میزبانی سمنان در بین استقبال فرماندار، امام جمعه و تنی چند از مسوولان ارشد سرخه وارد این شهرستان شد و در مکان احداث کارخانه بسته بندی مواد غذایی با استفاده از تکنولوژی نانو حضور پیدا کرد.

نعمت زاده در حالی کلنگ این مجتمع را بر زمین زد که پروژه بسته بندی مواد غذایی در سرخه قرار است در زمینی به وسعت یک هکتار و با اعتبارات سرمایه گذاری بخش خصوصی تا سال آینده احداث شود.

طرح ایده سازان وداد ظرفیت تولید سالانه ۳۳۹ هزار تن بسته بندی مواد غذایی با استفاده از تکنولوژی نانو برای اولین بار در صنایع بسته بندی مواد غذایی تحت دانش فنی داخل کشور را دارد.

عملیات اجرایی این مجتمع صنعتی که با فناوری نانو به دست متخصصان ایرانی تجهیز خواهد شد در آینده نه چندان دور در غالب طرح ایده سازان وداد آغاز و به مدت یکسال ادامه خواهد یافت.

فناوری نانو در بسته بندی مواد غذایی، شیوه ای نوین به منظور مقابله با ورود باکتری هایی با ابعاد نانو در بسته های مواد غذایی است که به دست متخصصان داخلی انجام می شود و بهبود کیفیت و سلامت غذایی محصولات را تا ۹۹درصد افزایش خواهد داد.

نانو، کار در ابعاد بسیار ریز مولکولی است که عدم ورود باکتری ها به داخل بسته بندی مواد غذایی و در نتیجه افزایش زمان مصرف و سالم ماندن محصولات را به دنبال دارد.

این واحد صنعتی که با ۴۰۰۰ هزار میلیارد سرمایه گذاری احداث می شود برای ۹۰۰نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد کرد.

www.mehr.ir