بسته بندی, بسته بندی سیگار, توتون,هنر, packaging, art

 

هنر بسته بندی: پژوهشگران استرالیایی اعلام کردند استفاده از بسته‌بندی‌های بدون طرح و تصاویر هشدار دهنده در ترغیب افراد به ترک سیگار موثر است.

طبق بیانیه تانیا پیلبرسک (Tanya Plibersek) وزیر بهداشت و سلامت استرالیا، بیشتر افراد سیگاری بر این باورند کیفیت سیگارهای داخل بسته‌بندی‌های بدون طرح خوب نیست و بسیاری از آنها به ترک سیگار اندیشیده‌اند یا این مسئله را در اولویت برنامه‌های زندگی خود قرار داده‌اند.
پیلبرسک گفت: «افراد سیگاری بسته‌بندی‌های بدون طرح یا تصاویر هشدار دهنده را عامل تفکر به ترک سیگار اعلام کرده‌اند.»
وی در ادامه تصریح کرد تحقیقات نشان می‌دهند برنامه‌های دولت در به کارگیری اصلاحات مرتبط با فروش توتون موثر بوده‌ است.
پیلبرسک افزود: در حالی‌که شرکت‌های تولید کننده دخانیات تغییری در ترکیبات محصولات خود ایجاد نکرده‌اند، مصرف کنندگان سیگارهای داخل بسته بندی‌های ساده را بدون کیفیت ارزیابی کردند و از طعم آنها راضی نیستند و تمایلی به مصرف آنها ندارند.
به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از کانبرا، استرالیا ماه ژانویه سال 2012 استفاده از بسته‌بندی‌های بدون طرح را در مبارزه با استعمال دخانیات تصویب کرد و این طرح از دسامبر گذشته به طور کامل به اجرا گذاشته شد.
سیگار در استرالیا اکنون با بسته‌بندی بدون طرح و با هشدارهای تصویری سلامت و با در نظر گرفتن محدودیت سنی مصرف توتون به فروش می‌رسد. همچنین در بسته‌بندی سیگارها از رنگ استفاده نمی‌شود و نام همه شرکت‌های تولیدکننده با رسم خطی یکسان روی بسته‌ها نوشته می‌شود.