هنر بسته بندی : استيل غرب آسيا براي اولين‌بار موفق به ساخت دستگاه سيل‌وكيوم اتوماتيك شد كه اين دستگاه داراي سيستم MAP است.

فاتحي مديرعامل اين شركت ضمن بيان اين مطلب افزود: اين شركت از مدت‌ها پيش بر روي طراحي يك محصول جديد فعاليت مي‌كرد كه بالاخره موفق شد به طراحي نهايي دست يابد و با ساخت اين دستگاه چندين سفارش از شهرهاي مختلف دريافت كند.فاتحي گفت: اين دستگاه قابليت بسته‌بندي انواع موادغذايي خشك و رطوبت‌دار در ظروف يك‌بار مصرف پلاستيكي از جنس PP، PS، PET، PVC، CPET و… را داراست.

وي در مورد عملكرد اين دستگاه اظهار داشت: طريقه كار دستگاه به اين ترتيب است كه اول مواد را داخل ظروف پر مي‌كنند و بعد در دستگاه قرار مي‌دهند، دستگاه ظروف را به صورت اتوماتيك به محفظه هدايت كرده، سپس هواي داخل آنها را تا حد مشخصي وكيوم مي‌كند.فاتحی ادامه داد: پس از اين پروسه، مقدار حساب‌شده‌اي از چند گاز معين تزريق شده و در نهايت يك پوشش پلاستيكي بر روي آنها سيل و از سيستم به صورت اتوماتيك خارج مي‌شود.

وي اين نوع بسته‌بندي را بسيار كارآمد و بهتر از روش‌هاي قديمي دانست و افزود: اين روش موجبات حفظ تازگي محصول و ماندگاري بالاي محصول را فراهم مي‌كند وبهترين روش براي بسته‌بندي ظروف پلاستيكي به‌شمار مي‌رود تا حدي كه مي‌توان اميدوار بود تمامي توليدكنندگان به بسته‌بندي (MAP) گرايش پيدا كنند.

فاتحي، عملكرد شركت در سال 91 را قابل قبول ارزيابي كرد و گفت: در سال 90 بيشترين توجه ما روي طراحي دستگاه‌هاي بسته‌بندي بود كه خوشبختانه امسال به نتايج خوبي دست يافتيم. اين شركت هميشه به دنبال تحقيق، طراحي‌هاي جديد، ارتقاي كارآيي و كيفيت ماشين‌آلات و در نهايت ساخت ماشين‌‌هاي مطابق با استانداردهاي روز دنياست.مديرعامل شركت استيل غرب آسيا، سرمايه‌گذاري و برنامه‌ريزي بلندمدت را از مهمترين ضوابط و شرايط موفقيت در كار معرفي كرد و بيان داشت: هدف اين شركت به تنهايي ساخت يك محصول نيست و بايد سياست‌هاي بلندمدت، آموزش‌هاي صحيح براي بالا بردن كيفيت و رقابتي بودن محصول اعمال شود. وي خواستار نظارت صحيح و دقيق مسوولان نسبت به نرخ ارز و چاره‌انديشي براي واردات برخي محصولات در بازار شد و افزود: طراحي و ساخت به روز دستگاه فرم- فيل- سيل، طراحي و توليد طرح‌هاي جديد دستگاه‌هاي سيل- وكيوم اتوماتيك خطي و ساخت دستگاه‌هاي روتاري جديدتر از اهداف شركت مذكور در سال آينده است كه با شرايط نوسان بيش از حد بازار و مشكلات اقتصادي توليدكنندگان، بسيار مشكل به نظر مي‌رسد.