ایرنا: دبیر جشنوار برترین‌ها در صنعت بسته‌بندی، از عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی بسته‌بندی(WPO) و اتحادیه بسته‌بندی آسیا (APF) خبر داد.

 

سازمان جهانی صنعت بسته‌بندی, سازمان جهانی بسته‌بندی, آموزش و پرورش در بسته‌بندی, صنایع بسته‌بندی, تشکل‌های بسته‌بندی,

«افشین فخر» در جشنواره برترین‌ها در صنعت بسته‌بندی در دانشگاه صنعتی شریف افزود: سازمان جهانی بسته‌بندی از نیم قرن پیش با سه هدف توسعه دانش، مهندسی و فناوری بسته‌بندی، توسعه تجارت بین‌الملل و توسعه آموزش و پرورش در بسته‌بندی، در ژاپن تاسیس شد.

وی اظهار کرد: در مدت، سازمان جهانی بسته‌بندی توانسته به حلقه اتصال سازمان‌ها و تشکل‌های بسته‌بندی بیش از 50 کشور دنیا تبدیل شود و نقش سازنده‌ای در ترویج فرهنگ بسته‌بندی و تربیت نیروی انسانی کارآزموده در صنایع بسته‌بندی این کشورها ایفا کند.

به گفته وی، امروزه نام و نشان WPO در صنعت بسته‌بندی مترادف با کیفیتی ممتاز و استانداردی بی‌همتاست که موسسه‌ها و تشکل‌های بسته‌بندی در سراسر دنیا برای پیوستن به آن در رقابتی سخت از یکدیگر پیشی می‌گیرند.

این کارشناس گفت: در طول سال‌های متمادی، به دلیل فقدان تشکلی جامع در صنایع بسته‌بندی ایران، ایجاد ارتباطات بین‌المللی و استفاده از تجربیات و دانش دیگر کشورها در تدوین برنامه‌های راهبردی بسته‌بندی، از اهمیت کافی نزد متولیان برخوردار نبوده است. وی افزود: از آنجا که بسته‌بندی هرگز اولویت اصلی صنایع مهم نبوده و صنعتی تجملی و غربی به حساب آمده، هر روز بیشتر در لاک خود فرو رفته و داخل مرزهای کشور اسیر شده است.

وی تاکید کرد: با تدوین برنامه‌ای جامع برای نیل به توسعه و تعالی صنعت بسته‌بندی، تلاش‌های فراگیری صورت پذیرفت که خروجی این تلاش‌های سازمان یافته، عضویت در WPO و APF بود تا از طریق تعامل با این سازمان‌ها ضمن انتقال دانش و علم روز، بتوان از تجربیات تشکل‌ها، سازمان‌ها و موسسه‌های عضو سازمان جهانی بسته‌بندی از سراسر دنیا به بهترین شیوه بهره‌برداری کرد.

www.irna.ir