ایرنا: شرکت ساپی که از تولیدکنندگان پیشگام جهانی در حوزه خمیر چوب و گرافیک، کاغذهای بسته بندی و فرآورده های خاص است به زودی کارخانه تولید نانوسلولز در کشور هلند راه اندازی خواهد کرد.

 

نانوسلولز در هلند توسط Sappi, کاغذهای بسته بندی, نانوسلولز, sappi, نانوفیبرسلولزی, پلاستیک ها و کامپوزیت های تقویت شده الیافیِ, داروسازی و غذایی, فرآیندهای ذخیره انرژی, بسته بندی

به گفته آندریا روسی، رییس گروه فناوری شرکت ساپی، این کارخانه پایلوت به شرکت ساپی کمک خواهد کرد تا به حوزه های کسب و کاری مشابه مبتنی بر موادخام تجدیدپذیر وارد شود و یکی از راهبرد های اصلی ساپی، پیگیری فرصت های رشد جدید براساس تولید مواد عملکردی ابداعی از منابع تجدیدپذیر است.

به گفته روسی، این کارخانه پایلوت، تولید نانوفیبرسلولزی(CNF) را با استفاده از فناوری اختصاصی توسعه یافته توسط دانشگاه ناپیر و شرکت ساپی آزمایش خواهد کرد. مکان استقرار این کارخانه در برایت لندز چملوت، این امکان را برای شرکت ساپی فراهم می کند تا به آسانی به شرکای مختلفی که ساپی به دنبال توسعه محصولات مشترک با آنهاست، دسترسی پیدا کند. محصولاتی که با استفاده از CNF شرکت ساپی تولید می شوند، برای تبدیل پلاستیک ها و کامپوزیت های تقویت شده الیافیِ قوی تر و سبک تر به کاربردهای داروسازی و غذایی بسیار مناسب است.

ساپی و دانشگاه ادینبرگ ناپیر در دسامبر سال 2014 میلادی، پروژه ی 3 ساله ای را برای یافتن فرآیندهای ذخیره انرژی کم هزینه آغاز کردند. بر اساس این پروژه، شرکت ساپی این امکان را خواهد داشت تا با استفاده از تکنیک های کنونی، نانوسلولزی در سطح تجاری تولید کند.

 http://www.irna.ir/fa/News