ایرنا: نخستین جشنواره بسته‌بندی محصولات صنایع‌دستی كشور با معرفی نفرات برتر و نیز استان‌های برگزیده در زنجان به كار خود پایان داد.

در این جشنواره 25 استان از سراسر كشور با ارسال آثار متعدد و باقی استان‌ها با ارسال یك تا دو اثر در جشنواره بسته‌بندی صنایع‌دستی كشور شركت كرده بودند كه هیات داوران این جشنواره را آغازی برای تولد صنایع بسته‌بندی محصولات صنایع‌دستی اعلام و استمرار آن را خواستار شدند.

هیات داوران در انتخاب آثار برگزیده سه معیار تنوع طرح مواد استفاده شده، تعداد طرح‌های اجرا شده، نوآوری و استفاده از مواد بومی را مدنظر قرار داده و در نهایت به انتخاب سه اثر و استان برتر پرداخته بودند.

«سهراب آرام» از استان كردستان، «قدسیه زندآبادی» از كرمان و «داوود ارسومی» از استان مازندران به ترتیب حایز رتبه‌های اول تا سوم در نفرات برگزیده و قزوین، تهران و زنجان از استان‌های برتر این جشنواره بودند.

همچنین در پایان این جشنواره از پیشكسوتان و دریافت كننده مهر بین‌المللی استاندارد در سطح كشور تقدیر و تجلیل شد.

«منصور كاظمیان» در رشته ملیله، «روح‌انگیز محمدی»گلیم و جاجیم بافی، «مردعلی حیدری» چاروق‌دوزی، «محسن یزدان‌شناس» ملیله‌كاری، «عبدالحمید محرب» ملیله‌كاری، «علی شكوری‌جم» سازسازی، «میكائیل منتخبی» مسگری و «روح‌اله صفدری» در رشته چاقوسازی از پیشكسوتان و دریافت‌کنندگان مهر استاندارد بین‌المللی بودند كه در این مراسم از آنان با اعطای جایزه نقدی و لوح تقدیر، تجلیل شد.