ایرنا: رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران به مسابقات آثار چاپی اشاره کرد و گفت: چاپ و بسته بندی صادراتی می تواند یکی از بخش های مسابقات به شمار رود، زیرا توجه به این موضوع فضای رقابتی خوبی را در مسابقات ایجاد می کند.

 

چاپ و بسته بندی صادراتی, رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران, مسابقات آثار چاپی, بابک عابدینی, روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی, کالاهای صاداراتی, چاپ بسته‎بندی, چاپ تجاری, چاپ نشر, چاپ امنیتی, مسابقات دانشجویی, دبیرخانه چهاردهمین دوره مسابقات آثار چاپی برتر جشنواره صنعت چاپ,نوآوری در چاپ, افست, فلکسو, هلیوگراور, دیجیتال, سیلک اسکرین, پد, پیش از چاپ, پس از چاپ

بابک عابدینی در توضیح مسابقات آثار چاپی افزود: مسابقات آثار چاپی در سال های گذشته پیشرفت های بسیار خوبی داشته اما در چهاردهمین دوره شاهد تغییرات محسوسی بوده ایم.

وی ادامه داد: نحوه ثبت نام، بخش های مسابقات، سایت و پوستر از جمله تغییراتی است که بعد از چندین سال اعمال شده و شرایط بهتری را فراهم کرده زیرا همه چیز منسجم شده و شرایط برای برگزاری یک مسابقه باکیفیت فراهم شده است.عابدینی چاپ و بسته بندی صادراتی را یکی از بخش هایی دانست که جای آن در مسابقات خالی است.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی اظهار داشت: اگر بخشی به عنوان کالاهای صاداراتی به مسابقات اضافه شود، انگیزه ای برای تولید کالاهای با کیفیت ایجاد و راه برای تولید چاپ و بسته بندی صادراتی هموار می شود.وی افزود: در حال حاضر واحدهای چاپی زیادی در سطح کشور هستند که می توانند کالای با کیفیت را در حد صادراتی تولید کنند اما تا به حال در چنین فضایی قرار نگرفته اند.

رییس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران، توجه به نظرات شرکت کنندگان را عاملی موثر در بهتر شدن مسابقات دانست و اظهار کرد: اگر در پایان هر دوره از مسابقات نظرسنجی در سطح ملی انجام شود، می تواند به بهتر برگزار شدن مسابقات کمک شایانی کند، زیرا پس از پایان نظرسنجی می توانیم به نقاط ضعف و قوت پی ببریم و پس از آن نقاط ضعف را پوشش و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: داوری، یکی از دیگر بخش هایی است که نیاز به هدفمندسازی دارد تا بتوانیم از حرف و حدیث های احتمالی جلوگیری کرد. از این رو برای تحقق این امر می توان چیدمان داوری را تغییر داد.مسابقات آثار چاپی این دوره از 25 آبان و با اعلام فراخوان این مسابقات آغاز شد.امسال این مسابقات در 5 کاربرد اصلی شامل؛ چاپ بسته‎بندی، چاپ تجاری، چاپ نشر، چاپ امنیتی و مسابقات دانشجویی برگزار می‎ شود.

بنابر این فرخوان از سوی دبیرخانه چهاردهمین دوره مسابقات آثار چاپی برتر جشنواره صنعت چاپ، مهلت ارسال آثار تا 15 بهمن تمدید شد.شرکت‎کنندگان باید محصول مورد نظر خود را با توجه به نوع روش چاپی (افست، فلکسو، هلیوگراور، دیجیتال، سیلک اسکرین، پد) و فرآیند (پیش از چاپ ،چاپ و پس از چاپ) مورد استفاده در یکی از کاربردهای فوق شرکت دهند.

محصول ارایه شده در مسابقات می‎تواند محصول کامل و یا حتی نیمه آماده باشد. همچنین در بخش مسابقات دانشجویی شرکت‎کنندگان می‎توانند در 8 سرفصل مختلف اعم از نوآوری در چاپ، محصولات چاپ بسته‎بندی و چاپ امنیتی شرکت نمایند.

http://www.irna.ir/fa/News/81486655/