حسین مهاجران، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران اعتقاد دارد تقریبا هر کیلو سبزی خشک شده را می‌توان 25 دلار صادر کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران در رابطه با صادرات میوه گفت: «سیب از آمریکا می‌آید و دبی می‌رسد و 30 روز هم روی آب است. ما در همسایگی دبی قرار داریم و نمی‌توانیم رقابت کنیم. بگردیم و ببینیم چرا نمی‌توانیم رقابت کنیم. آن سیبی که از آمریکا به دبی می‌رود تفاله است در حالی‌که سیب منطقه دماوند ما عطر و طعم خاصی دارد. اینکه چرا نمی‌توانیم رقابت کنیم موضوعی است که مسوولان باید به دنبال آن بروند. بسته‌بندی اصلی‌ترین حرف را می‌زند.»

مهاجری ادامه داد: «ما محصولات زیادی داریم که می‌توانیم روی آن سرمایه‌گذاری کنیم و جواب سرمایه‌گذاری هم داده خواهد شد اما وارد نمی‌شویم و ناشناخته است.»

او در این رابطه مثالی مطرح کرد: «به‌طور مثال ما ارزان‌ترین تولید سبزی‌مان در حاشیه تهران است. از دشت ورامین تا رباط‌کریم با 130 حلقه چاه همچین موقعیتی وجود دارد. می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد. هر کیلو سبزی خشک در حال حاضر در تهران 20 هزار تومان قیمت دارد. هر 30 کیلو سبزی هم یک کیلو سبزی خشک می‌دهد. می‌توان سبزی را خشک کرد و به صورت بسته‌بندی تبلیغ کنیم و در کشور‌هایی که مصرف می‌کنند آن را عرضه کنیم. تقریبا هر کیلو سبزی خشک شده را می‌توان 25 دلار صادر کرد.»