ایسنا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان گفت: سالیانه بیش از 40 هزار تن محصول خرما در شهرستان رودان برداشت می‌شود اما به دلیل بسته‌بندی نامناسب و نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی در شهرستان، این محصول با قیمت پایینی به فروش می‌رسد.

سهراب مرشدی افزود: بیش از 9000 هکتار از سطح زیرکشت اراضی زراعی و باغی شهرستان به نخیلات اختصاص دارد، بنابراین ایجاد صنایع تبدیلی، بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی در شهرستان رودان ضروری است.

وی به ضرورت وجود دامپروری صنعتی در شهرستان اشاره کرد و گفت: وجود دامپروری‌های صنعتی در مناطق روستایی از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می‌کند و می‌تواند اشتغال مولد و پایداری را نیز ایجاد کند.مدیر جهاد کشاورزی رودان تصریح کرد: 40 درصد از تولیدات بخش کشاورزی تبدیل به ضایعات می‌شود که در تهیه کودهای ارگانیک و کمپوست مناسب و برای طبیعت نیز مفید هستند اما از این ظرفیت نیز به خوبی استفاده نمی‌شود.

مرشدی به اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در شهرستان، اشاره و خاطرنشان کرد: در سال جاری 2500 هکتار از اراضی سطح زیرکشت محصولات کشاورزی مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار می‌شوند. با اجرایی شدن این طرح در مجموع 26 هزار هکتار از اراضی سطح زیر کشت محصولات کشاورزی تحت پوشش سیستم آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرند.وی تصریح کرد: در سال جاری 15 هکتار نیز به سطح گلخانه‌های شهرستان رودان افزوده خواهد شد و سطح گلخانه‌های شهرستان به 65 هکتار می‌رسد.

مدیر جهاد کشاورزی رودان از وجود تسهیلاتی برای متقاضیان اشتغالزایی در حوزه کشاورزی خبر داد و گفت: برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی تسهیلاتی در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی، طرح‌های بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی درنظر گرفته شده و از طرح‌های متقاضیان در این حوزه‌ها نیز استقبال خواهیم کرد.