جلوگیری از واردات ماشین های خارجی برای رونق تولید داخلی

رسا ماشین, بسته بندی, ماشین آلات بسته بندی, دستگاه بسته بندی, دستگاه بسته بندی غذایی،دارویی،بهداشتی, هنر, packaging, rasa machine, food industry, art,

 

هنر بسته بندی: با شروع به کار دولت جدید انتظار می رود که به صنعت بسته بندی توجه بیشتری شود ومسوولان با اتخاذ تمهیدات لازم، محصولات ساخته شده که مشابه و نمونه ایرانی دارند را اجازه واردات ندهند.

مدیر عامل شرکت رسا ماشین (عرضه کننده انواع دستگاه های بسته بندی مواد غذایی، دارویی و بهداشتی) با اعلام این مطلب گفت: برای ادامه فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی باید نسبت به دریافت مالیات و حق بیمه که فشار زیادی به تولیدکنندگان می آورد تجدید نظر شود.

شیخ بهایی افزود: در سال گذشته واحد تولیدی ما در معرض تعطیلی قرار گرفت که با روی کار آمدن دولت یازدهم، سفارشات مسیر بهتری پیدا کرد و از تعطیلی واحد جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه واحد تولیدی شرکت همیشه ساخت دستگاه های  جدیدی را مدنظر دارد، اظهار داشت: تفکر تولیدات به روز ناشی از مراجعه و تقاضای تولیدکنندگان محصولاتی است که برای کالاهای آنها باید دستگاه های جدید طراحی و ساخته شود بنابراین طراحی و ساخت دستگاه های به روز سرلوحه فعالیت ما به شمار می رود.  

شیخ بهایی اضافه کرد: یک تولید کننده صنعتی انتظار دارد که همه واحدهای تولیدکننده مواد غذایی، دارویی و بهداشتی با دید بهتر و کسب اطلاعات بیشتر اقدام به خرید کنند که تحقق این امر مستلزم برگزاری نمایشگاه های مناسب و تخصصی در تهران و شهرستان ها است.

وی با ابراز تاسف از عملکرد برگزارکنندگان نمایشگاه های داخلی گفت: متاسفانه برگزارکنندگان نمایشگاه های تهران به جز دریافت مبالغ هنگفت از شرکت کنندگان هیچ خدمات خاص و مهمی ارایه نمی دهند و نمایشگاه های شهرستانی نیز کیفیت لازم را ندارند که امیدواریم نسبت به فراهم کردن شرایط مناسب برای معرفی کردن واحد های صنفی که از مهمترین تولیدکنندگان کشور به شمار می روند اقدامات ضروری صورت گیرد.

وی نوسان قیمت را از مهمترین مشکلات عمده تولید کنندگان عنوان کرد و افزود: این مشکل به طور مستقیم موجب نوسان نرخ محصولات می شود به همین دلیل تولید کننده نمی تواند برای دراز مدت برنامه ریزی کرده و قطعات و لوازم مورد نیازش را خریداری کند. با توجه به اینکه قراردادهای ساخت دستگاه ها 3 ماهه است ولی دراین مدت هم نوسانات به شدت بالا بوده و مشکل بزرگی را برای ما ایجاد کرده است.

شیخ بهایی، خواستار توجه جدی مسوولان به واحدهای صنعتی شد و افزود: فعالیت یک واحد صنفی می تواند بخش های تولیدی، مواد غذایی، دارویی و کشاورزی را فعال و در زمینه اشتغال زایی نقش به سزایی ایفا کند بنابراین اهمیت دادن به این واحدها می تواند درصدی از مشکل بیکاری جامعه را حل و رفع نماید.

وی به تولیدات شرکتش اشاره و خاطرنشان کرد: این شرکت علاوه بر ارایه تولیدات جدید مطابق با نیاز متقاضیان ، فعالیت هایی مانند بسته بندی حبوبات، خشکبار، چای، قند و شکر، کیک، کلوچه و لواشک، انواع پودر و ادویه در وزن های مختلف از یک گرم تا 50 کیلو گرم را انجام می دهد.

مدیر عامل شرکت رسا ماشین عملکرد و نقش رسانه را برای معرفی تولیدکنندگان موثر دانست و گفت: رسانه ها همیشه کارآیی بسیار موثری داشته و دارند ولی در حال حاضر با افزایش دانش عمومی نسبت به سایت های مجازی ارتباط مشتریان از طریق سایت بیشتر است با این حال امیدواریم رسانه ها نیز نسبت به معرفی واحدها نقش موثرتری ایفا کنند.

وی از ماهنامه هنر بسته بندی به خاطر تلاش برای طراحی و راه اندازی سایت بسته بندی و انتشار مجله برای معرفی محصولات تولید کنندگان تقدیر کرد و اظهار داشت: این فعالیت (سایت) بسیار جالب و مطلوب بوده زیرا تولید کننده نیاز به مخاطب دارد از سوی دیگر مجله های تخصصی می توانند مخاطبان را راهنمایی کنند و در گردش چرخه اقتصادی نقش موثرتری داشته باشند.