هنر بسته بندی: شرکت Arery Dennison از نخستین لیبل بازیافت شده از جنس PP رونمایی کرد. این شرکت گام مهمی را برای تولید ماده اولیه لیبل (rPP) با همکاری SABIC برداشت.

 

 

 

Rob Groen مدیر بازاریابی اروپایی بخش لیبل و بسته‌بندی شرکت می‌گوید که «کانورترهای لیبل به زودی قادر خواهند بود تا دایره تولیدات خود را گسترش دهند جایی که مواداولیه پایدار گزینه‌ای مهم هستند. پروژه پایلوت ما  این ماده را در نیمه اول 2020 آماده عرضه می‌کند. ما راهی طولانی برای تولید مواد بازیافت شده و پایدار پیموده‌ایم و این ماده نهایی برای ما بسیار مهم است.»

ماده جدید از ماده خام بازیافتی (Pyrolysis)، ترکیبی از ضایعات پلاستیکی منازل، تولید شده است. این ماده سپس با رزین‌های تولیدی SABIC ترکیب می‌شود تا rPP به دست آید. rPP به‌عنوان «راهکار پلیمر دایره‌ای» شناخته شده است.

لیبل‌های PP به‌وفور در صنایع آرایشی و سایر صنایع استفاده می‌شوند. این ماده جدید قابل استفاده در تماس با موادغذایی است و همان ویژگی‌های فیلم PP استاندارد را دارد. برخلاف مواد بازیافت شده مکانیکی (که چرخه بازیافت کوتاه‌تری دارند اما اغلب با رویکرد زیبایی‌شناختی در لیبل‌های موادغذایی و زیبایی کاربرد دارند)، فرآیند بازیافت شیمیایی استفاده شده برای تولید rPP به معنای داشتن همان ویژگی‌های متداول مواداولیه معمول است. از آن جایی که سیستم جمع‌آ‌وری برای PP وجود ندارد، پس شستشو و بازیافت مکانیکی این ماده موضوعی چالش‌برانگیز است. در میان تمام کاربردهای PP، BOPP که برای لیبل به کار برده می‌شود چالش‌برانگیزترین ماده برای بازیافت مکانیکی است.