ایرنا : رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در بلاروس گفت: براساس قرار دادی کیسه های بسته بندی از ایران به بلاروس صادر می شود که از جمله در صنایع بسته بندی کارخانه های قند وشکر ، آرد و نان مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

اکبر باقری در این ارتباط اظهار داشت : از این پس کیسه های بسته بندی مورد نیاز شرکت ˈآرتو بی امˈ بلاروس از ایران بدون واسطه تامین می شود.وی افزود : در حاشیه برگزاری نوزدهیمن نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران، با امضای قراردادی علاوه بر صادرات کیسه های بسته بندی بلاروس از ایران، مقرر شد شرکت مذکور بیش از 22 میلیون دلار کالای مورد نیاز خود را نیز از ایران وارد کند.

باقری اضافه کرد :پیش از این کیفیت محصولات ایرانی به تایید مرکز کنترل کیفیت شرکت آرتوبی ام رسیده و با واردات محصول کیفی بیشتر کیسه های ایرانی ، در صنایع بسته بندی کارخانه های قند و شکر، آرد و نان، کیسه های مواد خوراکی دام طیور بلاروس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است ، ایران و بلاروس در آبان ماه سال جاری یک موافقت نامه همکاری با هدف اجرایی کردن توافقات دولتی صورت گرفته میان ایران و بلاروس بین تشکیلات گمرک دو کشور در جهت هموار سازی مسیر افزایش مبادلات تجاری دوجانبه امضا کردند.ایران و بلاروس امکان افزایش سطح مبادلات تجاری دوجانبه را بیش از یک میلیارد دلار دارند . سطح کنونی مبادلات دو کشور 130 میلیون دلار در سال ذکر شده است .

امضای تفاهم نامه گمرکی بین دو کشور عامل تقویت کننده روابط اقتصادی دوجانبه محسوب می شود.