ایرنا:عملیات احداث بزرگترین مجتمع فرآوری و بسته‌بندی زعفران کشور در مشهد، از پیشرفت حدود 60 درصدی برخوردار است.

بسته بندی, زعفران, فراوری و بسته بندی زعفران, شهرک های صنعتی خراسان رضوی, packaging, art, saffran,

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی گفت: این مجتمع زعفران دارای 18 کارگاه تولیدی است که در فضایی به مساحت 12هزار مترمربع در چهار طبقه در حال احداث است.

مسعود مهدی‌زاده افزود: مجتمع فرآوری و بسته‌بندی زعفران که ادعا داریم در کل جهان منحصربه‌فرد است، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی توس احداث می‌شود.وی هزینه کلی بزرگترین مجتمع فرآوری و بسته‌بندی زعفران را 400 میلیارد ریال عنوان کرد.معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی زمان بهره‌برداری از این مجتمع را نیمه اول امسال آینده عنوان کرد.

عامل توسعه خوشه صنعتی زعفران خراسان‌رضوی نیز هدف از احداث مجتمع فرآوری و بسته‌بندی را تهیه محصولات جدید با ارزش افزوده از زعفران در قالب خشکبار و ادویه عنوان کرد.رضا تازیکی افزود: این مجتمع یکی از نادرترین پروژه‌هایی است که در شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی بدون برخورداری از تسهیلات بانکی در حال احداث است و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات احداث مجتمع فرآوری و بسته‌بندی زعفران مشهد از حدود یک و نیم سال گذشته آغاز شد، گفت: بهره‌برداری از این پروژه تیرماه امسال پیش‌بینی شده است.

وی در پایان گفت: کمبود اعتبارات و گرانی مصالح، عملیات اجرایی این پروژه را با کندی و بهره‌برداری از آن را با تاخیر مواجه ساخت.