هنر بسته بندی: شرکت Amcor Rigid Plastics نخستین جایزه از مسابقات Innovation in Packaging Materials را به خاطر سبک‌ترین ظرف PET برای پرکنی داغ موجود در صنعت را به خود اختصاص داد. این ظرف به‌طور ویژه برای صنایع برتر تولید نوشیدنی طراحی شده بود.

 

پرکنی داغ, بسته بندی, سبک‌ترین ظرف PET, بطری PET, بازیافت‌پذیری, HDPE,

 

بطری PET این امکان را به تولیدکنندگان می‌دهد تا پرکنی داغ را بدون نیاز به صرف هزینه بیشتر انجام دهند چراکه دارای گزینه‌ای مقرون به صرفه‌ است. این بطری برای نوشیدنی ورزشی و بازار امریکای مرکزی طراحی شد. بطری 500 میلی‌لیتری مقرون به صرفه ترین بطری PET در بازار است. در مقایسه با ظروف مشابه که وزنی در حدود 34 گرم دارند، وزن این بطری 22 گرم است- یعنی 30درصد سبک‌تر که بازیافت‌پذیری بهتر و کاهش مصرف انرژی در تولید را به همراه دارد. برخوردار بودن از ویژگی سبکی همزمان با توان تحمل فشار وکیوم جذبی، چالشی بزرگ بود. Amcor از فناوری VAB برای تولید کف و ERGO برای بدنه استفاده کرد.

درب بطری با وزن 7/3گرم تولید Bericap است که به جای PP از HDPE استفاده کرده است به خاطر بازیافت‌پذیری بهترش. البته با این کار از مصرف مواد غیرقابل نفوذ همچون EVA یا کاغذ/فویل جلوگیری می‌شود. این ظرف در اندازه‌های 350، 500، 600 میلی‌لیتر و 1 لیتری تولید می‌شود.

اطلاعات تکمیلی www.amcor.com