ايرنا: عملیات ساخت و راه اندازی واحد بسته بندی تمام اتوماتیك محصولات جدید كارخانه شیر پگاه خوزستان طی آیینی با حضور مسوولان استانی و محلی آغاز شد.

 مدیرعامل شركت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان در این آیین گفت: این واحد در زمینی به مساحت یك هزار و 200 متر مربع با ظرفیت اسمی12هزار پاكت در ساعت و در 7 نوع بسته بندی مختلف راه اندازی می شود.

‘منصور شاكریان’ افزود: برای خرید دستگاههای مورد نیاز این واحد صنعتی دو میلیون و 462 هزار یورو اعتبار ارزی معادل 54 میلیارد ریال هزینه شده است. وی گفت: برای ساخت و تجهیز ساختمان, تاسیسات و سامانه برودتی و گرمایشی سالن این واحد نیز بیش از شش میلیارد ریال هزینه خواهد شد. مدیرعامل شركت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان گفت: با تكمیل این پروژه زمینه اشتغال حدود 30 نفر در سه شیفت كاری فراهم می شود. وی گفت: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده خط بسته بندی اتوماتیك محصولات جدید و متنوع ظرف 8 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. حجت الاسلام سید ‘محمد امام’ امام جمعه شوش در این آیین گفت: امسال كه با شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی نام گذاری شده است ادامه جهاد اقتصادی تلقی می‌شود, زیرا یكی از فصول جهاد اقتصادی حمایت از كار و سرمایه‌گذاری است و با حمایت می‌توان نیروهای بسیاری را وارد چرخه تولید كرد كه نتیجه آن سربلندی و اعتلای ایران اسلامی خواهد بود. وی با تاكید بر اینكه همه باید به اندازه مسوولیت و توان خود و با همكاری در تحقق شعار سال تلاش كنند، تصریح كرد: همه واحدهای صنعتی برای تولید با كیفیت بالا در كنار كمیت مورد قبول، باید اهتمام ویژه‌ایی به این شعار داشته باشند كه خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوب و قابل قبولی انجام شده است. وی از مدیران كارخانه ها و شركت های تابعه خواست اولویت اول خود را به جذب نیروهای بومی و استفاده از جوانان بیكار این شهرستان قرار دهند.