مهر : سومین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو به دلیل تامین نشدن بودجه، امسال برگزار نمی‌شود.

علی مغانی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی که در دو دوره گذشته میزبان نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو بوده گفت: اقبال عمومی برای برگزاری این نمایشگاه وجود ندارد و دوره سوم آن امسال برگزار نمی‌شود.وی افزود: برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو بودجه می‌خواهد و تا الان که وزارت ارشاد و استانداری خراسان رضوی بودجه‌ای برای آن اختصاص نداده‌اند.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی اضافه کرد: اگر دو سال قبل 300 میلیون تومان برای برگزاری این نمایشگاه هزینه شده است، با افزایش‌هایی که در قیمت ارز به وجود آمده است، امسال باید 700 میلیون تومان به این کار اختصاص داده شود.مغانی گفت: بخشی از هزینه‌های دوره گذشته این نمایشگاه هم هنوز مانده که پرداخت شود؛ چیزی حدود 150 میلیون تومان. بخش اعظم این رقم را استانداری خراسان رضوی باید پرداخت می‌کرد که این اتفاق نیفتاده است.وی برگزاری سومین دوره نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو را حتی در سال آینده بسیار بعید توصیف کرد.

اولین دوره این نمایشگاه اواخر آبان 88 و دومین دوره این نمایشگاه بهمن ماه 90 با حضور نمایندگان شرکت‌های چاپی منطقه اکو در مشهد برگزار شد