هنر بسته بندی: شرکت بازرگانی پاسارگاد میزبان بزرگان صنعت تولید ورق و کارتن ایران و آقای حمداله ارن مدیر عامل هولدینگ ارن ترکیه و شرکت مدرن کارتن به نمایندگی صادق بیجل بود. مدرن کارتن بزرگترین تولید کننده کاغذ و ورق کشور ترکیه و هفتمین شرکت اروپایی در صنعت تولید کاغذ به حساب می آید.

در نشست فوق که با حضور خبرنگار هنر بسته بندی در دفتر شرکت بازرگانی پاسارگاد برگزار شد آقای صادق بیجل مدیر بازرگانی خارجی شرکت ضمن ابراز خرسندی از ادامه همکاری با طرف ایرانی خود عنوان کرد: مدرن کارتن تنها یکی از زیرمجموعه های هولدینگ ارن است که توسط خانواده آقای حمداله ارن تاسیس شده. وی گفت شرکت بزرگ ارن علاوه بر سیکل کامل تولید کاغذ، کارتن و بسته بندی ترکیه، در زمینه های صنعت نساجی، پالایشگاه، کارخانه سیمان، پتروشیمی، هتل های ریکسوس و … فعالیت دارند.

بیجل ادامه داد ظرفیت تولید شرکت روزانه 3000 تن و سالانه 1/100/000 تن است که شامل تولید کاغذ کرافت لاینر، تست لاینر، وایت تاپ لاینر و فلوتینگ همچنین کاغذ سازی با عرض های 5/10، 7/5 و 8/10 متر که توانایی تولید کاغذ فلوتینگ از گرماژ 60 الی 140 گرم و کاغذ تست لاینر از گرماژ 80 الی 160 گرم و کاغذ کرافت لاینر از گرماژ 115، 125، 140، 160 و همچنین کاغذ وایت تاپ لاینر گرماژ 120، 125 و 140 گرم را دارد می شود. علاوه بر سه خط کاغذ سازی فوق، خط دیگری نیز تا بهار سال آینده راه اندازی خواهد شد.

در این نشست شهرام آرمین مدیرعامل شرکت بازرگانی پاسارگاد که برای دومین سال نماینده رسمی مدرن کارتن در ایران را به عهده دارد در پاسخ به سوال خبرنگار هنر بسته بندی که خرید از ترکیه چه امتیازی برای کارتن سازهای ایرانی دارد گفت: عمده واردات ایران از کشورهای اندونزی، چین و کشور کره صورت می گیرد که از زمان عقد قرارداد برای خرید تا زمان تحویل در محل کارخانه حدود 50 روز زمان می برد اما انتقال محصول از ترکیه تا گمرک شهریار تنها 4 روز زمان احتیاج که فاصله حدود 40 روز زمان تحویل برای تاجر و تولید کننده هزینه سنگین را در بر خواهد داشت.

در پاسخ به آخرین سوال خبرنگار هنر بسته بندی در خصوص میزان کیفیت این کاغذ نیز آرمین گفت: کیفیت کاغذهای مدرن کارتن قابل رقابت با محصولات اروپایی، کره و چین هستند. در پایان آقای صادق بیجل نماینده شرکت مدرن کارتن ترکیه اضافه کرد: بازار ایران بسیار بزرگ و آینده خوبی خواهد داشت و ما امیدواریم همسایه خوبی در تامین نیاز بازار ایران باشیم.