ایرنا: مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: این صندوق از طراحان صنعت بسته‌بندی با هدف افزایش ارزش‌افزوده صادرات محصولات تولیدی، حمایت می‌کند.

 

اصغر نورالله‌زاده در نشست تخصصی صنعت بسته‌بندی در محل دانشگاه شریف، افزود: رسیدن به سطح تولید جهانی نیازمند تعامل در صحنه‌های بین‌المللی است. وی تاکید کرد: برای عرضه کالا در سطح جهانی باید کیفیت بسته‌بندی خود را ارتقا دهیم زیر بخش مهمی از ارزش‌افزوده از عرضه مناسب کالا در بسته‌بندی‌های مناسب ایجاد می‌شود.

وی یادآورشد: 35درصد ارزش‌افزوده یک محصول از بخش طراحی، تحقیق و توسعه حاصل می‌شود و 25درصد نیز به مرحله ساخت برمی‌گردد. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه سهم ارزش‌افزوده در صنعت بسته‌بندی اهمیت بالایی دارد، افزود: 55 درصد بازاریابی از طریق بسته‌بندی مناسب حاصل می‌شود تا بتواند بازار خوبی را به دست بیاورد.

وی درخصوص تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق کارآفرینی امید نیز گفت: از طراحان در این بخش و یا کسانی که در این حوزه نیاز به حمایت مالی دارند و همچنین افرادی که می‌خواهند آموزش‌های مناسب در خارج از کشور در این حوزه کسب کنند، صندوق کارآفرینی امید حمایت می‌کند.

نورالله‌زاده بیان داشت: هم‌اکنون دانمارک به دلیل عرضه مناسب مخمر در تولید پنیر، توانسته بازار امریکا را در دست بگیرد.وی تاکید کرد: توانمندی‌ها در ایران بسیار است که با بسته‌بندی مناسب، کالاهای تولیدی می‌تواند به بازار جهانی عرضه شود.وی توضیح داد: به‌طور نمونه، سه برابر ایتالیا معادن سنگ قیمتی داریم اما سهم ایتالیا در بازار جهانی 30 برابر ایران است.

وی گفت: سنگ‌های ایران به‌طور عام به شکل فله‌ای صادر می‌شود که ضایعات زیادی دربردارد؛ در صورتی که بتوانیم با بسته‌بندی مناسب این کالا را صادر کنیم، می‌توانیم سهم خود را در جهان ارتقا دهیم.

www.irna.ir