مهر: عضو ستاد برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران از تکمیل شدن ظرفیت تمامی سالن‌های این نمایشگاه در پی «استقبال بی‌سابقه» فعالان داخلی و خارجی حوزه‌های مختلف صنعت چاپ خبر داد. این در حالی است که به گفته وی، حدود ۱۶۰ شرکت نیز در لیست انتظار به سر می‌برند.

جلیل غفاری‌رهبر عضو ستاد برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، از استقبال گسترده و بی‌سابقه شرکت‌های داخلی و خارجی برای حضور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: در حال حاضر تمامی سالن‌های در اختیار ما شامل ۳۸، ۳۸آ، ۳۵، ۴۴ (یا خلیج فارس هر دو طبقه)، ۳۱ (یا میلاد هر دو طبقه)، ۴۰ و ۴۱ به طور کامل رزرو شده و جانمایی نیز در آنها صورت گرفته است.

وی افزود: در بخش داخلی حدود ۳۵۰ شرکت و در بخش ارزی هم حدود ۱۲۰ شرکت ثبت نام و اقدام به اخذ غرفه کرده‌اند که تعدادی از آنها نمایندگان ایرانی کمپانی‌های خارجی هستند و تعدادی هم کشورهای خارجی مثل چین و ترکیه به صورت گروهی شرکت کرده‌اند. علاوه بر آنها، شرکت‌هایی هم از کشورهای ایتالیا، آلمان، کره جنوبی، هند، سوئد، فرانسه، اسپانیا و نیز برخی کشورهای عربی، ثبت نام و غرفه خود را رزرو کرده‌اند.

این عضو ستاد برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران اضافه کرد: این در حالی است که حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ شرکت دیگر هم در لیست انتظار هستند که فعلاً فضایی برای جانمایی آنها در اختیار نداریم. البته فضای سالن ۱۸ وجود دارد که چندان فضای مناسبی محسوب نمی‌شود ضمن اینکه از سایر سالن‌ها فاصله دارد و در واقع از آنها دورتر است. به هر حال چنانچه خود متقاضیان حاضر به استقرار در این سالن باشند، ما با شرکت سهامی نمایشگاه‌های تهران برای واگذاری این سالن به نمایشگاه امسال، وارد مذاکره خواهیم شد.

غفاری رهبر در توضیح ویژگی‌های نمایشگاه بیست و یکم چاپ و بسته‌بندی با دوره‌های قبل هم گفت: امسال شرکت‌ها و کسانی که در زمینه‌های مختلف صنعت چاپ و بسته‌بندی، اقدام به کارآفرینی کرده‌اند و همچنین کسانی که به جای تجهیزات و ماشین‌آلات تکراری، اقدام به نمایش تجهیزات نو و جدید بکنند، مورد حمایت قرار خواهند گرفت و ضمن تجلیل از آنها در آئین افتتاحیه نمایشگاه، به مراکز پیش‌بینی شده جهت بهره‌برداری از این حمایت‌ها معرفی خواهند شد.

وی در پایان با بیان اینکه نشست خبری بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات چاپ و بسته بندی هم شنبه ۱۵ آذر در اتاق اصناف تهران برگزار می‌شود، اعلام کرد: نمایشگاه امسال نیز با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و از تاریخ ۶ تا ۹ دی ۱۳۹۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و به عنوان مهمترین رویداد در زمینه صنعت چاپ و بسته بندی در کشور، محلی است برای ارائه آخرین دستاوردهای داخلی و بین المللی در این زمینه.