هنر بسته بندی : کارتن‌سازی میهن با سابقه بیش از 50 سال فعالیت و به‌کارگیری بهترین تکنولوژی و سریع‌ترین ماشین‌آلات تولید ورق، برش و چاپ کارتن در اندازه‌های متنوع توانسته به سرعت به جایگاه یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده کارتن در کشور ارتقا یابد. برای اطلاع از کم و کیف و وضعیت کارتن‌سازی میهن گفت‌وگوی کوتاهی را با آقای علیقلی حسنی‌اعظمی مدیرعامل انجمن کارتن و ورق کشور و عضو هیات‌مدیره کارتن‌سازی میهن انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

 

 

 ارزيابي شما از فعاليت شركت در حال حاضر نسبت به گذشته چگونه است؟

این شرکت از نظر تولید در 6 ماهه نخست امسال شرایط بهتری نسبت به سال قبل داشت.

 ميزان توليد شركت نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل چه تغییری داشته است؟

با توجه به هدفگذاری شرکت برای افزایش تولید در سال 92 در مقایسه با سال قبل حدود 20 درصد بالاتر از برنامه پیش‌بینی شده رشد داشتیم که این ارتقای تولید در 6 ماهه نخست امسال ما را به اهداف تعیین شده رساند.

آيا محصول جديدي را به توليدات خود اضافه كرده‌اید؟

کارتن به‌صورت کاغذ یا لمینیتی عرضه می‌شود. بنابراین کارتن میهن بیش از 50 سال در زمینه تولید کارتن معمولی با چاپ تا 4 رنگ و انواع کارتن‌های دایکاتی فعالیت دارد.

 لطفا از ویژگی‌های فنی تولید جدید خود بگویید.

در حال حاضر مجموعه کارتن میهن ماشین چاپ جدیدی وارد کرده که می‌توان کیفیت چاپ آن را بی‌نظیر و بسیار زیبا ارزیابی کرد.

 به‌عنوان يك توليدكننده چه ضوابط و شرايطي را براي موفقيت در توليد الزامي می‌دانید.

سه عامل همیشه جایگاه ویژه‌ای از لحاظ اهمیت دارد که بنا به ضرورت و شرایط اقتصادی اولویت‌های این عوامل قابل تغییر است و امکان جابجایی دارد. کیفیت، سرویس‌دهی حرفه‌ای و قیمت.

 مهمترين مشكلات شما براي توليد به كدام بخش مربوط بوده است؟

کارتن‌سازی موارد گوناگون ندارد و کاغذ مهمترین اصل تولید است که در بخش داخلی و خارجی تولیدکنندگان (ورق و کارتن‌ساز) را به خاطر عدم تامین و تهیه آسان و گرانی کاغذ دچار مشکل کرده و موجبات افزایش قیمت کارتن را فراهم می‌کند.

 آيا مشكلات شركت به مسوولان مربوطه در بخش‌های تصميم‌گیرنده كشور ارجاع داده شده است؟ چه اقداماتي صورت گرفته است؟

با توجه به اینکه کارتن‌سازی میهن عضو انجمن کارتن و ورق ایران بوده و به‌طور مستمر با انجمن در ارتباط است بنابراین هرگونه نارسایی به این انجمن انتقال داده می‌شود و از طریق آن حل و فصل می‌شود. خوشبختانه تاکنون بین این شرکت، انجمن و مقامات بالاتر تعاملات به‌صورت منطقی برقرار بوده و هست.

 چه انتظاري از مسوولان مربوطه داريد؟

از آنجایی که مجموعه انجمن از قشر کارخانه‌داران کارتن‌سازی تشکیل شده اقداماتی درخصوص تهیه و توزیع کاغذ صورت می‌گیرد که به نظر اینجانب باید با همت و قدرت بالاتری روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

 اهداف شركت و تولیدات احتمالی جدید را براي سال‌جاری ترسيم كنيد.

ماشین چاپ جدیدی که با تکنولوژی روز دنیا تولید شده توسط این شرکت خریداری شده که امید می‌رود از ابتدای سال 93 توان تولید با کیفیت به مراتب بالاتر رود تا بتوانیم خدمات بیشتری ارائه دهیم.

رسانه‌ها چه نقشي در معرفي و رونق فعاليت شما دارند.

رسانه‌ها نقش بسزایی در معرفی و رونق هر کسب و کاری دارند تا حدی که به نظر اینجانب برندهای معروف وام‌دار رسانه‌ها هستند.