هنر بسته بندی: چاپ دیجیتال مستقیم بر روی ظروف و بسته بندی در حین عملیات تولید، پتانسیل بسیار خوبی را هم برای صنعت نوشیدنی و بخش خانگی و بهداشتی و هم تولیدکنندگان شیشه ایجاد کرده است. Krones AG یکی از پیشروان سیستم چاپ مستقیم بر روی بطری‌های پلاستیکی است.

در مقایسه با تزئین ظروف با لیبل، چاپ مستقیم قابلیت تطابق موردی بیشتر و طراحی جذاب‌تر ظروف را دارد که آن را بسیار مناسب برای کمپین‌های بازاریابی و ارایه محصول در بازار کرده است. استفاده از تزیینات به‌روز شده یا معرفی سریع محصول به بازار داشتن و عکس‌العمل سریع به گرایشات جدید مصرف‌کننده از دیگر مزایایی این نوع چاپ محسوب می‌شود.

تقاضای روزافزون برای هر چه بیشتر سفارشی تولید کردن محصولات سری در تعداد کمتر، این فناوری را مرکز توجه کرده است به‌خصوص برای طراحان چراکه چاپ مستقیم توانسته حواس‌پرتی را با علم نورشناسی در کنار یکدیگر قرار دهد به‌عنوان مثال با این فناوری می‌توان بر روی سطوح ناهموار هم چاپ زد. همچنین الگوی تصویر به سادگی و در کوتاه‌ترین زمان به تصویر چاپی تبدیل می‌شود. اطلاعات متفاوتی همچون بارکدها و تاریخ مصرف را می‌توان بدون کوچکترین مشکلی بر روی هر محصول چاپ کرد.

با سیستم چاپ مستقیم DecoType قابلیت چاپ تا ارتفاع 200 میلی‌متر با استفاده از مرکب‌های UV وجود دارد، همچنین بر روی ظرف‌های سیلندری یا خاص. شرکت در پی ارتقا این مدل برای چاپ روی شیشه نیز هست.