ایرنا: واحد بسته بندی عسل به مناسبت 10 تیر، روز ملی صنعت و معدن در شهر فیرورق شهرستان خوی به بهره برداری رسید .

یحیی کاظمی رییس اداره صنعت معدن و تجارت خوی در آیین افتتاح این واحد تولیدی افزود: سالانه 42 هزار تن عسل در کشور تولید می شود که سهم این شهرستان از عسل تولیدی 20 درصد بوده و به بیش از 9 هزار تن می رسد.
وی اضافه کرد: خوی قطب اول تولید عسل در کشور است و بسته بندی عسل تولیدی این شهرستان از دغدغه های مهم مسوولان در این بخش بود.وی اظهار کرد: با بهره برداری از این واحد بسته بندی، امکان صادرات محصول عسل از شهرستان خوی به خارج از کشور و در قالب های استاندارد فراهم شد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خوی ادامه داد: هم اکنون عسل تولیدی این شهرستان علاوه بر استان های دیگر کشورمان به کشورهای ترکیه، عراق، ارمنستان و جمهوری آذربایجان صادر می شود.کاظمی گفت: هم اکنون بیش از سه هزار زنبوردار و بزرگ ترین شرکت تعاونی زنبورداری کشور در خوی فعالیت می کنند.
وی افزود: در آذربایجان غربی، هشت واحد بسته بندی عسل به ظرفیت پنج هزار و 300 تن وجود دارد که چهار واحد آن سهم شهرستان خوی است.
مدیرعامل واحد بسته بندی عسل فیرورق خوی نیز در این آیین افزود: این واحد در 800 متر مربع زیر بنا در شهر فیرورق خوی ساخته شده و شامل سه خط تولید است و قادر خواهد بود سالانه 900 تن عسل تولیدی را در سه قالب استاندارد بسته بندی و به بازار های داخلی و خارجی عرضه کند.
حسن آقا محمدی میزان سرمایه گذاری برای ساخت و تجهیز این واحد را پنج میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از این واحد برای 36 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.فیرورق با بیش از 12 هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای زیبا و گردشگری آذربایجان غربی است که در 10 کیلومتری خوی واقع است.
شهرستان خوی نیز 350 هزار نفر جمعیت دارد و دومین شهر پرجمعیت آذربایجان غربی پس از ارومیه محسوب می شود.