مهر: رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون قم گفت: طرح بسته‌بندی و فرآوری محصولات خرمایی با حمایت بانک توسعه تعاون و با اعتباری بالغ بر 95میلیارد ریال در قم راه‌اندازی می‌شود.

آیت‌اله حیدری در حاشیه بازدید از طرح‌های صنعتی شهرک شکوهیه از راه‌اندازی شرکت تعاونی بسته‌بندی و فرآوری خرما با حمایت بانک توسعه تعاون خبر داد و گفت: این طرح با اعتباری بالغ بر 95میلیارد ریال و به منظور بسته‌بندی و فرآوری محصولات خرمایی در قم راه‌اندازی خواهد شد. وی افزود: شرکت تعاونی فراگیر ملی رضوان با 120میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و مشارکت 95میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون که از محل صندوق توسعه ملی است طرحی که در زمینه بسته‌بندی و فرآوری انواع محصولات خرما می‌باشد را در قم به بهره‌برداری خواهد رساند.

رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون قم با بیان این مطلب که تعاونی‌های فراگیر ملی در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل44 قانون اساسی و به‌منظور فقرزدایی و حمایت از سه دهک پایین جامعه تشکیل می‌شوند، گفت: این تعاونی‌ها در بدو تاسیس 70درصد اعضای آنها از سه دهک پایین جامعه می‌باشند.

وی همچنین مهمترین هدف تعاونی‌های فراگیر ملی را فقرزدایی از طریق اشتغال و بهبود وضعیت شغل و وضعیت معیشتی یا تلفیقی از این موارد دانست.حیدری در ادامه با اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون استان قم با حمایت 95میلیارد ریالی از طرح بسته‌بندی و فرآوری محصولات خرمایی نقش بسزایی در فقرزدایی و کارآفرینی در استان خواهد داشت، گفت: با توجه به این نکته که محصول خرما از مهمترین محصولات کشور است راه‌اندازی این طرح را گامی اساسی در امر بسته‌بندی، استانداردسازی، فرآوری انواع محصولات خرما دانستند که می‌تواند نقش بسیار مهمی در رونق بازار این محصول در داخل و حتی خارج از کشور شود.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که با توجه به اینکه تعداد اعضای این تعاونی بالای 200نفر می‌باشد و برآورد اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم طرح نیز نزدیک به 250 نفر از همشهریان خواهد رسید اهمیت اجرای این طرح در استان را از لحاظ اشتغالزایی یادآور شد.

رئیس اداره شعب بانک توسعه تعاون قم، سهم بانک در این طرح را 95میلیارد ریال و سهم متقاضی را نزدیک 25میلیارد ریال عنوان کرد.

حیدری در ادامه به نوع فعالیت مربوط به این طرح که در زمره صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی می‌باشد اشاره کرد و یادآور شد که در زمینه محصولات دیگر کشاورزی نیز این نیاز احساس می‌شود و بدین جهت حمایت از اینگونه طرح‌ها باید در اولویت قرار گیرد.