ایرنا: مدیرعامل منطقه آزاد اروند از راه اندازی مجدد یک شرکت فرآوری و بسته بندی خرما در سایت صنعتی خرمشهر خبر داد.

بسته بندی, هنر, بسته بندی خرما,

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد اروندˈاسماعیل زمانیˈ افزود: شرکت فرآوری و بسته بندی خرمای ونوس که به دلیل مشکلات مالی از سال 84 تولید نداشته است با پیگیری های صورت گرفته در مدیریت صنایع سازمان به مرحله بهره برداری مجدد رسید.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند گفت: این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه یکهزار و 200 تن فرآوری و بسته بندی خرما و همچنین تولید حلوا، چیپس خرما و محصولات دیگر توانسته است موجب اشتغالزایی مستقیم 25 نفر شود.

وی با اشاره به اهمیت توسعه صنعت خرما در منطقه افزود: این شرکت با سرمایه گذاری بیش از 12 میلیارد ریال در فاز یک صنایع غذایی سایت صنعتی خرمشهر مشغول به فعالیت است.

رییس هیات مدیره منطقه آزاد اروند با بیان اینکه آبادان و خرمشهر پتانسیل و توانمندی های فراوانی در صنعت خرما دارند، گفت: این منطقه پتانسیل ایجاد شهرک خرما را دارند و امکان تولید انبوه و سریع محصولات و تنوع فرآورده های خرما از ویژگی های تولید صنعتی فرآورده ای خرما است.

زمانی با اشاره به تنوع خرما در کشور گفت: بیش از 50 نوع فرآورده تولیدی در صنایع تبدیلی و جانبی خرما وجود دارد که خرما ، قند مایع ، عسل خرما ، شکلات ، کلوچه ، شربت ، شیره ، کره ، کیک و … از جمله این فرآورده ها است.

وی افزود: با توجه به دسترسی به راه های زمینی، هوایی و دریایی و برخورداری از مزیت های طبیعی و قانونی پتانسیل خوبی برای تولید و صادرات خرما و فرآورده های آن در منطقه آزاد اروند وجود دارد.