ایسنا: یک کارشناس کشاورزی ضمن تاکید بر ضرورت کیفیت بسته‌بندی محصولات، آن را عاملی بر ارزش افزوده در بخش کشاورزی دانست.

 

بسته بندی, بسته بندی محصولات کشاورزی, صادرات محصولات کشاورزی,

محمد مرادی عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان این‌که بسته‌بندی محصولات کشاورزی در ایران بسیار ضعیف است، گفت: بسته‌بندی می‌تواند تاثیر زیادی در میزان صادرات و ارزآوری در کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به بسته‌بندی محصولات کشاورزی توجه چندانی نمی‌شود، اظهار کرد: اگر به امر بسته‌بندی اهمیت داده شود می‌توان در میزان تولید و کاهش هزینه‌های کشاورز تاثیر گذاشت.

مرادی با بیان این‌که بسته‌بندی محصولات کشاورزی موجب افزایش ارزش افزوده نیز می‌شود، گفت: باید تهمیدات اساسی از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای این امر اندیشیده شود.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان این‌که بازار امروز به دنبال محصول شکیل و باکیفیت است، اظهار کرد: بسته‌بندی محصولات هم باید موجب افزایش کیفیت و دوام و همچنین با ظاهری شکیل وارد بازار شود.

وی با بیان این‌که امروزه افراد متناسب با نیاز همان روز محصولی را خریداری می‌کنند، گفت‌: اگر محصولات در بسته‌بندی مناسب و متناسب با نیازهای روز افراد صورت بگیرد می‌تواند موجب افزایش فروش و همچنین کاهش ضایعات شود.

مرادی با بیان این‌که بسته‌بندی محصولات موجب حضور ایران در رقابت بازار جهانی می‌شود، افزود: این امر موجب افزایش ارز‌آوری و همچنین افزایش تولید می‌شود به همین دلیل انتظار است تولید‌کنندگان توجه بیشتری به این امر داشته باشند.