هنر بسته بندی: شرکت Sidel بطری نیم‌لیتری PET جدید خود برای آب آشامیدنی با نام Rightweight را که تا حد قابل توجهی سبک‌تر و با کارایی بهتر است را به بازار معرفی کرد.

بسته بندی, هنر, بطری پلاستیکی, پریفورم, sidel, bottle, packaging,

این بطری جدید تنها 95/7 گرم وزن دارد و از درب‌های استاندارد 22/26 استفاده می‌کند. نفوذناپذیری افزایش یافته بطری مشکل جمع‌شدگی بیش از حد که معمولا در بطری‌های بسیار سبک اتفاق می‌افتد را حل کرده است.

این مقاومت افزایش یافته همچنین باز کردن درب را برای مصرف‌کنندگان آسان‌تر کرده است.علاوه بر این مقاومت بیشتر به معنای این است که این بطری می‌تواند سفرهای بیشتری در چرخه توزیع داشته باشد و جذابیت ظاهری خود را نیز حفظ کند.

Christophe Bunel مدیر بسته‌بندی و ارتقا Sidel چنین می‌گوید: تولیدکنندگان نوشیدنی در پی این هستند که ارزش بطری PET در چرخه تولید و توزیع از اولین نگرش گرفته تا مصرف‌کننده نمودار شود. به همین خاطر بطری باید سبک‌تر و البته جذاب‌ باشد، از نوشیدنی محافظت کند و تضمین‌کننده رضایت مشتری باشد. در مقایسه با میانگین وزن 12گرم برای بطری‌های نیم‌لیتری موجود در بازار، بطری 95/7گرمی، 44 درصد وزن کمتری دارد. این به معنای صرفه‌جویی 75/1 میلیون یورو در سال است. فشار بادکنی بطری نیز حدود 20 بار است.