مهر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برنامه وزارت ارشاد برای تامین مواد اولیه صنعت چاپ و بسته‌بندی هم گفت: یکی از این مواد اولیه کاغذ است که الان به وفور وارد می‌شود.

واردات کاغذ, مواد اولیه صنعت چاپ و بسته‌بندی, بسته بندی, وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی, ورود کاغذ, صنعت چاپ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برنامه وزارت ارشاد برای تامین مواد اولیه صنعت چاپ و بسته‌بندی هم گفت: یکی از این مواد اولیه کاغذ است که الان به وفور وارد می‌شود و تا به حال هم دو بار در دولت مطرح شده که تعرفه‌ها یا عوارض جدیدی برای ورود کاغذ بسته شود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با جدیت با این طرح مخالفت کرده است و دولت هم مخالفت کرده است. هدف ما این بوده و هست که کاغذ به قیمت ارزان به دست افراد برسد.

جنتی گفت: سایر مواد اولیه مورد نیاز صنعت چاپ هم در حال ورود به کشور است و فکر می‌کنم ظرف یکی دو ماه آینده با گشایشی که در وضعیت اقتصادی کشور حاصل خواهد شد و گشایش اعتباری که به راحتی صورت خواهد گرفت و تحریم‌های سیستم بانکی که برداشته می‌شود، این صنعت هم بتواند رونق خودش را بیابد و بتواند مواد اولیه مورد نیاز خودش را به راحتی وارد کند.

وی ادامه داد: صنعت چاپ از یک طرف در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته و به خصوص در حوزه فناوری‌ها، صنعتت چاپ ما خیلی از دنیا عقب نیست و بهترین فناوری‌ها در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. ولی در عین حال به دلیل خیلی از تحریم‌های اقتصادی که وجود داشته، مشکلاتی در حوزه تامین مواد اولیه و بروز برخی مسایل در این رابطه وجود داشته است که امیدواریم برطرف شود.

http://www.mehrnews.com/news/