مهر: رییس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان گفت: مرغ های بسته بندی شده تحت نظارت دامپزشکی که مشخصات تاریخ تولید و انقضا دارد عاری از هر گونه بیماری است.

 

به نقل از روایط عمومی دامپزشکی استان قزوین یدالله کلهر در این باره گفت: گشت مشترک دامپزشکی تاکستان و ادارات ذیربط برای کنترل مراکز عرضه فرآورده های خام دامی دایر شده است.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان تصریح کرد: گشت مشترک کارشناسان ادارات مرتبط با نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی از هفته گذشته در شهرستان تاکستان آغاز شده که طی این بازدیدها بیش از ۹۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز، مرغ،   ماهی که قابلیت مصرف انسانی نداشتند از چرخه مصرف خارج شد.

کلهر یادآورشد: کلیه مرغ های بسته بندی شده که دارای تاریخ تولید ومصرف معتبر باشند تحت نظارت مسئولین فنی بهداشتی و با حضور بازرسان دامپزشکی در محل کشتارگاه تولید و به بازار عرضه می شود.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان گفت: مرغ های بسته بندی شده تحت نظارت دامپزشکی که دارای تاریخ تولید و انقضاست عاری از هر گونه بیماری است.

وی به کلیه شهروندان توصیه کرد از خرید مرغ های قطعه بندی شده به صورت فله خودداری کنند زیرا یکی از دلایل قطعه بندی وجوجه کبابی کردن مرغ ها، انقضای تاریخ مصرف مرغ است که متخلفین مرغ ها را از بسته بندی خارج کرده و با افزودن رنگهای غیر مجاز این فراورده غیر قابل مصرف را با قیمت بالاتر به فروش می رسانند.

http://www.mehrnews.com/news/