هنر بسته بندی: هلدینگ مانی یار تجارت با مدیریت مهندس مهدی مقدمی (مدیرعامل سابق مانی پلاست جم) در سال 1359 فعالیت خود را آغاز کرد. هلدینگ مانی یار با تعیین سیاست‌های اصلی شرکت‌های زیرمجموعه خود و با هدف رسیدن به جایگاه 10 برند برتر ایران، دست به اقدامات جدیدی در صنعت غذایی و آرایشی و بسته‌بندی زده است.

 

 

صنایع بسته‌بندی مانی پلاست‌جم، شرکت بازرگانی مانی یار نواندیش، صنایع غذایی نارسوز زیرمجموعه‌های هلدینگ مانی یارتجارت هستند به‌طوری که برند‌های هلدینگ مانی یار تجارت شامل

1- پلاستیمک: تولید انواع بطری IML و نایلون شرینک و نایلون و ظروف جداره نازک

2- نارسوز: تولید انواع کنسروجات، ادویه‌جات، مربا، رب، آبلیمو

3- اسکافی: تولید شیرینی و شکلات، پودر قهوه، نوشیدنی انرژی‌زا، آدامس

 4- جاستین: محصولات آرایشی، انواع کرم، عطر و ادکلن، محصولات مراقبت پوست

5- پیندو: محصولات سلولزی و انواع محصولات کودک

می‌شود.

لازم به ذکر است هلدینگ مانی یار تجارت، تنها صاحب امتیاز رسمی برند پلاستیمک در ایران است و حرکتی نو را در عرصه تولید انواع بطری IML آغاز کرده تا تحولی در بسته‌بندی ایجاد کند. گفت‌وگوی کوتاه هنر بسته بندی با مریم سلیمی، مدیر بازرگانی هلدینگ مانی یار تجارت را در ادامه می‌خوانید:

 

– لطفا در ارتباط با حضورتان در هلدینگ مانی یار تجارت توضیح دهید.

اینجانب پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته بازاریابی بین‌الملل، افتخار همکاری با جناب آقای مهندس مهدی مقدمی را پیدا کردم و حدود 5 سال از همکاری‌ام با این شرکت می‌گذرد. در این مدت همکاری، مشکلات شرکت را متعلق به خود تلقی کرده و برای رفع آنها نهایت تلاش را به کار گرفته و خواهم گرفت.

 

– از فضای رقابت در حوزه بسته‌بندی پلاستیک بگویید.

رفتار ما با رقیبان تولید کننده، رفتار حرفه‌ای، صادقانه و همراه با همفکری و تبادل‌نظر بوده و خواهد بود، البته در مورد سودجویان که قشر حاکم بر تولید هستند شاید ناتوان باشیم.

 

– چشم‌انداز آینده هلدینگ مانی یار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

با توجه به سیاست‌های تعریف‌شده شرکت توسط جناب آقای مهندس مقدمی و به کارگیری نیروهای جوان و متخصص و تحصیلکرده، به‌طور یقین در آینده‌ای نزدیک پلاستیک‌ها از شرکت ما سخن خواهند گفت و ما تلاش خواهیم کرد تا انتخاب اول هر سازمان باشیم.

 

– درباره ویژگی‌های بطری IML توضیح دهید.

با توجه به مشکلاتی که بسیاری از ظروف شیمیایی و لبنی درخصوص نصب لیبل بر روی بطری‌های شیر و یا روغن دارند، مجموعه مانی یار سعی کرده تا با تولید بطری‌های IML گره‌ای از مشکلات این شرکت‌ها باز کند، البته بطری‌های تولیدی مجموعه با حجم‌های 3,4,5 لیتری هستند که در آینده بطری‌های پانصد سی‌سی و یک لیتری به آنها اضافه خواهند شد و با استفاده از این بطری‌ها نیاز شرکت‌ها به خطوط لیبل زن در کنار پرکن‌هایشان از بین می‌رود.

 

– صادرات محصولاتتان را چه میزان در پیشرفت مانی یار تجارت موثر می‌دانید؟

با توجه به سیاست‌های جناب آقای مهندس مقدمی و تاکید ایشان بر به‌دست آوردن سهم بیشتر بازارهای صادراتی، این شرکت بستری مناسب را برای هر چه بهتر اجرا نمودن این مهم فراهم کرده است. البته هم‌اکنون برخی محصولات پلاستیکی و ظروف ما به کشورهای عراق، هند، آذربایجان صادر می‌شود و برند ما جایگاه خوبی در کشورهای مذکور پیدا کرده است.