ایرنا: محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی گفت: ایران و ایتالیا در زمینه فرآوری، بسته‌بندی و عرضه محصول‌های خرما، کشمش، زعفران و پسته به بازارهای اروپایی همکاری می‌کنند.

 

بسته‌بندی, فرآوری و بسته‌بندی محصول‌های کشاورزی, صادرات محصول‌های کشاورزی ایران, همکاری ایران و ایتالیا

حجتی افزود: ایتالیا به‌دلیل داشتن توانمندی بالا در حوزه بسته‌بندی می‌تواند در همکاری دوجانبه با ایران زمینه صادرات بیشتر این محصول‌ها را به بازارهای اروپایی فراهم کرده و حضور ایران را در بازارهای اروپایی هموار کند. وی با بیان اینکه همکاری ایران و ایتالیا به دو بخش قبل از تولید محصول و پس از تولید آن برخواهد گشت، گفت: سرمایه‌گذاری مشترک، انتقال تکنولوژی برای تولید محصول‌های بهتر در بخش قبل از تولید مورد توجه خواهد بود.

حجتی افزود: سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال تکنولوژی‌های تازه درباره تولید محصول‌های کشاورزی سبب خواهد شد مشکل‌هایی که اکنون با آنها دست به گریبان هستیم برطرف شده و روند تولید محصول‌های کشاورزی ایران پیشرفته‌تر شود.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: مسایل مربوط به داخل مزرعه نیز در این همکاری‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت و دنبال آن هستیم با انتقال تکنولوژی از ایتالیا روند تولید بذر و تغذیه گیاه را در کشور بهبود دهیم و محصول با کیفیت مناسب عرضه کنیم. وی توجه به فرآوری و بسته‌بندی محصول‌های کشاورزی را بخش دوم همکاری‌های دوجانبه با ایتالیا ذکر کرد و افزود: بازاریابی برای محصول‌ها نیز در این همکاری‌ها مورد توجه طرفین قرار خواهد گرفت.

حجتی گفت: کشورهای عراق، افغانستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس باید در این بازاریابی‌ها مقصد صادرات محصول‌های کشاورزی ایران باشند. وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد بسته‌بندی مناسب، تولیدات کشاورزی ایران را روانه بازارهای بین‌المللی خواهد کرد.

www.irna.ir