هنر بسته بندی: مسوولین نمایشگاه گلفود دبی (بزرگترین نمایشگاه موادغذایی سالانه دنیا) از سال گذشته تصمیم گرفتند که با توجه به اهمیت بخش ماشین الات غذایی و بسته بندی گلفود و تقاضای بسیار زیاد شرکت های تولید کننده این بخش مبنی بر حضور در نمایشگاه و از طرفی کمبود فضای فیزیکی، رویداد جدیدی را با نام “نمایشگاه ماشین آلات و مواد اولیه گلفود” همزمان با سری نمایشگاه های شیرینی شکلات، غذاهای حلال و دریایی که در آبان برگزار می شود ، پایه گذاری کنند.

از مزایای این نمایشگاه می توان به حضورمجموعه ای از برترین تولیدکنندگان جهانی ماشین آلات پروسسینگ و بسته بندی مواد غذایی جهان، آشنایی با آخرین روش ها و تکنولوژی های تولید و بسته بندی، دعوت از کلیه بازدید کنندگان نمایشگاه گلفود از 152 کشوربرای بازدید از این نمایشگاه و فرصتی استثنایی و منحصر به فرد برای توسعه فروش در بازارهای رو به رشد خاورمیانه اشاره کرد.

10 میلیون توریست و 50 میلیون مسافر ترانزیت و ظرفیت افزایش سالیانه 2/13  درصدی  مسافران ورودی به امارات، دبی را که 61 درصد حجم تجارت کشورهای حاشیه خلیج فارس را در اختیار دارد، به عنوان دروازه ورود به بازارهای خاورمیانه و آفریقا به جهان معرفی نموده است.

بانک جهانی میزان تجارت یک تریلیون دلاری مواد غذایی و 3/2 میلیارد دلاری صنایع ماشین آلات پروسسینگ و بسته بندی را تا تاریخ 2030 در منطقه خاورمیانه و آفریقا پیش بینی نموده است. دبی به عنوان دروازه تجارت این منطقه به تنهایی نیاز 75درصد بازار ماشین آلات و مواد اولیه بسته بندی کل کشورهای حاشیه خلیج فارس و شمال آفریقا را پوشش می دهد.

سرمایه گذاری های چند میلیون دلاری انجام شده در این منطقه بابت ساخت واحدهای تولیدی جدید، به روز نمودن تکنولوژی و توسعه واحدهای کوچک و متوسط، همگی زمینه لازم را برای توسعه تجارت شرکت های تولید کننده ماشین آلات و مواد اولیه بسته بندی فراهم نموده است.

نمایشگاه تخصصی مواد اولیه، مصالح بسته بندی و ماشین آلات تولید و بسته بندی این امکان را برای تولیدکنندگان ایرانی فراهم می نماید تا با خریداران بزرگ منطقه خلیج فارس، آفریقای شمالی، کشورهای مشترک المنافع، عراق، افغانستان، پاکستان و هندوستان آشنا شوند.

بیش از 1200 شرکت از کشورهای مختلف با 20000 بازدید کنندگان و خریداران منطقه آشنا خواهند شد و آخرین تکنولوژی و تولیدات خود را عرضه خواهند نمود. بازدید کنندگان این رویداد همگی برنامه ریزی مدونی برای سرمایه گذاری و خرید ماشین آلات و مصالح بسته بندی دارند تا سطح کیفی و کمی تولیدات خود را رشد دهند.

این نمایشگاه توسط مرکز تجارت جهانی دبی برگزار می گردد و تعهد این سازمان با بیش از 25 سال تجربه، به ایجاد نوآوری های مداوم در اجرای نمایشگاهی، باعث رشد سریع ارتباطات بازرگانی میان خریداران و فروشندگان و همچنین منجر به ایجاد همکاری های مشترک میان شرکت های بین المللی شده است که در نهایت رضایت شرکت کنندگان و بازدید کنندگان را به همراه داشته است.تیم اجرایی گلفود، اطلاعات، دانش و تجربه ارزشمند خود در صنعت غذا را با گنجینه مشتریان مهم و خریداران جدی منطقه درآمیخته تا حرفه ای ترین و قوی ترین فرصت را برای توسعه تجارت شرکت کنندگان فرهم نماید و به واسطه همین مدیریت است که هرساله به طور میانگین شاهد رشد 25 تا 30 درصدی قراردادهای منعقد شده در این نمایشگاه هستیم.

فعالان بسته بندی ایران نیز در قالب” پاویون ملی ایران” در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. همچنین کتاب پاویون ایران مانند هر سال  توسط نشریه ” هنر بسته بندی” چاپ و در دفتر پاویون میان بازدید کنندگان، همچنین سایر غرفه ها  توزیع خواهد شد. این فرصتی استثنایی برای فعالانی است که به هر دلیل مجال حضور در نمایشگاه را پیدا نکرده اند.