هنر بسته بندی: نیاز جهانی برای لیبل بنا بر پیش‌بینی‌ها به 9/4 درصد رشد، به سالانه 7/57 میلیارد مترمربع تا سال 2018 می‌رسد که ارزش معادل 114 میلیارد دلار خواهد داشت. این پیش‌بینی گزارش World Labels از Freedonia Group است.

بسته بندی, صنعت بسته بندی, Freedonia Group, بازارهای چین و هند,  لیبل, کاغذ, پلاستیک, لیبل‌های اسلیو,

در این گزارش تصریح شده است که منطقه آسیا پاسیفیک بیشترین رشد منطقه‌ای را به خاطر گسترش بیشتر بازارهای چین و هند خواهد داشت. اگرچه این رشد در سال‌های اخیر کم شده است اما بازار چین کماکان یک‌سوم از نیاز دنیا را تا سال 2018 به خود اختصاص خواهد داد. بازار لیبل هند، چین را در بخش اندازه و نفوذ بازار تعقیب می‌کند اما سرعت رشد آن بیشتر خواهد بود.

Freedonia می‌گوید که شتاب گسترش اقتصاد جهانی پس از چندین سال رکود باعث افزایش توجه به کالاهای مصرفی بسته‌بندی شده می‌شود. این موضوع در بسیاری موارد صدق می‌کند. در آمریکا، اروپای غربی و سایر بازارهای پیشرفته‌تر این رشد مهار شده‌تر است. با این وجود پیش‌بینی رشد در این بازارها در سال‌‌های 2008 تا 2013، نشانگر بهبود بوده است. برخی کشورها در این مدت زمانی دچار افت درخواست لیبل شده‌اند و حتی بازارهای بهتر نیز بهبود حداقلی را نشان می‌دهند. آنالیزور Freedonia آقای Mike Richardson می‌گوید: «توان تجدید شده در تولید جهانی، عامل اصلی این رشد است.»

در بحث مواد اولیه، کاغذ بیشترین متقاضی را خواهد داشت در حالی که پلاستیک و سایر مواداولیه سریع‌ترین رشد را. علت برخی کاهش‌ها در سهم بازار کاغذ، به تغییر گرایش به سمت لیبل‌های اسلیو مربوط می‌شود که در تولیدشان از فیلم‌های پلاستیکی استفاده می‌شود.