ایرنا: استاندار مازندران از ضعف نظارت بر کیفیت، بهداشت و بسته‌بندی محصولات کشاورزی در استان انتقاد کرد و خواستار تهیه طرح بسته‌بندی استاندارد محصولات کشاورزی شد.

 

بسته‌بندی, بهداشت و بسته‌بندی محصولات کشاورزی, برنج‌های مازندران,

ربیع فلاح در جلسه شورای سلامت استان در ساری افزود: دستگاه‌های متولی باید طرح‌های کارشناسی و استاندارد را در مقوله‌های کیفیت، بهداشت، بسته‌بندی و عرضه داخلی و خارجی تمام محصولات کشاورزی استان از تولید تا مصرف تهیه کنند. وی با تاکید بر این نکته که این طرح‌ها در یک بازده زمانی چهارساله تهیه و اجرا شود، ادامه داد: بررسی‌ها و گزارش‌ها نشان می‌دهد که اکنون مراقبت از کیفیت و بهداشت محصولات کشاورزی مازندران ضعیف است.

استاندار مازندران از مرکبات، کیوی، برنج، آبزیان، گل و گیاه و گوشت مرغ به‌عنوان مهم‌ترین محصولات کشاورزی استان یاد کرد و گفت: هم‌اکنون بیش از 40درصد برنج و نیمی از مرکبات کشور با شرایط سخت کم‌آبی و به روش سنتی در این استان تولید شود، اما به کیفیت، بهداشت و بسته‌بندی و صادرات این محصولات توجه اساسی نشده است، که جای نگرانی دارد.وی خاطرنشان کرد: باید فرآیند تولید تا مصرف محصولات کشاورزی مراقبت شود تا مورد سوءاستفاده افراد داخلی و خارج از استان قرار نگیرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه برای موفقیت صادرات محصولات مرکبات باید به کیفیت و سلامت توجه ویژه شود، بیان داشت: با وجود ظرفیت مناسب برای صادرات این محصول، اما هنوز در نظارت تولید سالم و بسته‌بندی برای مرکبات طرحی نداریم و فرآیند جداسازی با سبززدایی و رنگ‌آوری استاندارد نیز با مشکلاتی مواجه است.

فلاح تاکید کرد: مازندران بیش از 40درصد برنج تولیدی کشور را تامین می‌کند و اینکه فرآیند کیفیت تولید به لحاظ بهداشتی، خالص و سالم بودن و بسته‌بندی مورد غفلت قرار بگیرد و برنج‌های خارجی بدون نظارت وارد و برنج‌های مازندران بدون کیفیت صادر شود، نشانه بی‌توجهی و ضعف دستگاه‌های متولی است.

استاندار مازندران گفت: تقسیم‌بندی کارها بین دستگاه‌های متولی صورت بگیرد تا کیفیت محصولات کشاورزی استان حفظ و رشد کند.وی گفت: باید تمامی فرآیند تولید تا عرضه محصولات کشاورزی در داخل استان مدیریت شود .

وی از سازمان جهاد کشاورزی مازندران خواست تا در فرآیند تولید محصولات سالم و ارگانیک و نحوه مصرف سموم کشاورزی بیشتر دقت کند. وی به حساسیت مصرف سموم در برخی از محصولات کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: باید در مصرف استاندارد و صحیح سموم در تولید توت‌فرنگی، انواع سبزی‌ها و میوه‌های گلخانه‌ای نظارت و دقتی بیشتری صورت‌ بگیرد.

www.irna.ir