هنر بسته بندی: بدون شک پیشرفت صنعت شیرینی و شکلات، به‌خصوص در زمینه صادرات مرهون طراحان و سازندگان دستگاه‌ها و انواع قالب‌های متنوع در داخل کشور است. در این زمینه «کارگاه صنعتی اتحاد نو» به مدیریت آقای جمال جدی توانسته است اقدامات موثری انجام دهد که برای اطلاع از کم و کیف فعالیت شرکتش گفت‌وگویی با وی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

 فعالیت شرکت شما در حال حاضر نسبت به گذشته چگونه است؟

تلاش کرده‌ایم با ایجاد پایگاه اطلاعاتی داخلی برای کارکنان، از فرصت‌ها و مسائل شرکت آگاه شویم همچنین با استفاده از جایگاه محصولات شرکت، ضمن در نظر گرفتن نظرات و پیشنهادات مصرف‌کنندگان در مورد تولیداتمان در مقایسه با تولیدات دیگران و جمع‌آوری اخبار شرکت‌های در حال تولید، توانسته‌ایم رونق بهتر و مناسب‌تری نسبت به قبل داشته باشیم.

 میزان تولید شرکت نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل چگونه است؟

با استفاده از دیدگاه بازاریابی از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی و مهارت لازم برای مشاغل به دنبال کارکنانی بوده و هستیم که پیچیدگی‌های محیط و سلیقه‌های گوناگون را درک کرده تا بتوانیم متناسب با آنها رفتار کنیم. علاوه بر این سعی کرده‌ایم با شناخت تحولات اقتصادی جهانی و داخلی فعالیت‌های خود را به شکلی اثربخش و کارآمد مدیریت کنیم.

آیا محصول جدیدی را به تولیدات خود اضافه کرده‌اید؟

خیر، ولی با دانش و اطلاعاتی که کسب کرده‌ایم می‌توانیم محصولات جدیدی مانند دستگاه کاتر برای تولید بیسکویت سبک مثل پتی‌پور فراهم کنیم تا بستر مناسب برای تولید و اشتغال ایجاد شود.

 به‌عنوان یک تولیدکننده چه ضوابط و شرایطی برای موفقیت در تولید الزامی است؟

مدیر باید بتواند عوامل مهمی که موجبات موفقیت و ترقی شرکتش می‌شود را شناسایی کند مانند مزیت قیمت، حداقل کردن هزینه‌های متغیر تولید، استفاده از نیروهای متخصص، به‌روز کردن دستگاه‌ها و… . بنابراین بعد از شناسایی عوامل مهم موفقیت وضعیت خود را درخصوص بهتر و بدتر شدن نسبت به شرکت‌های مشابه ارزیابی می‌کنیم. به عبارت دیگر با تجزیه و تحلیل ضعف‌ها و قوت‌ها می‌توانیم چگونگی حضور موثر در بازار را مشخص کنیم. ولی به‌طور کلی هر شرکتی زمانی می‌تواند موفق شود که قادر باشد محصولی با کیفیت بهتر و قیمت کمتر نسبت به دیگران عرضه کند.

 مهمترین مشکلات شرکت شما برای تولید مربوط به کدام بخش است؟

تهیه مواد اولیه مناسب و نبود صادرات است.

آیا مشکلات شرکت به مسوولان مربوطه در بخش‌های تصمیم‌گیرنده کشور ارجاع داده شد؟

خیر. زیرا معتقدیم که اقدامات اداری زمانبر و طولانی است.

 چه انتظاری از مسوولان مربوطه دارید؟

مسوولان با برطرف کردن موانع صادراتی و مالیاتی، ارائه تسهیلات مناسب، حمایت همه‌جانبه از تولیدکنندگان داخلی (با مجوز ندادن واردات مشابه) می‌توانند انتظارات نسبی تولیدکنندگان را برآورده کنند.

 اهداف شرکت و تولیدات احتمالی جدید را برای سال‌آینده ترسیم کنید.

اهداف آینده شرکت دسترسی به بازارهای جهانی به‌ویژه صادرات به کشورهای همسایه است. تولیدات احتمالی ما راه‌اندازی خطوط کامل تولید بیسکویت خواهد بود.

تاثیر رسانه‌ها در معرفی و رونق فعالیت شرکت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

رسانه‌ها و مطبوعات تخصصی رقابت را تشدید می‌کنند همچنین شرکت‌ها را وادار به افزایش بهره‌وری و کیفیت محصولات و خدمات می‌کنند که این موضوع از نظر اقتصادی و اجتماعی سودمند است زیرا موجب افزایش فروش محصولات خواهد شد. در نتیجه با ارتقای سطح فروش تولید نیز افزایش می‌یابد و زمینه رشد اشتغال و از همه مهمتر موجبات بالا رفتن سطح زندگی را نیز فراهم می‌کند.