فایضی, بسته بندی, کشاورزی, صنایع تبدیلی و تکمیلی, باکس پالت, بسته بندی ابمیوه, بسته بندی خشکبار, بسته بندی میوه, اسانس, عرقیات گیاهی, عسل, کشمش, کنسانتره, packaging, fruit, honey,

 

هنر بسته بندی: 500 میلیارد ریال اعتبار توسط صنایع تبدیلی و تکمیلی استان آذربایجان غربی دریافت شد.مدیر صنایع کشاورزی استان آذربایجان غربی با اعلام این مطلب به خبرنگار ماهنامه هنر بسته بندی گفت: این اعتبار در بخش های صنایع تبدیلی و تکمیلی، شیلات، امور دام، زراعت، باغبانی و بسته بندی محصولات کشاورزی جذب  شد.

علیرضا فایضی افزود: 180 طرح در کارگروه توسعه بخش کشاورزی مصوب و به بانک های عامل برای اجرا و دریافت تسهیلات لازم معرفی شده اند که از این تعداد حدود 65 طرح با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت از طریق بانک های عامل به متقاضیان طرح ها پرداخت شد.

وی ادامه داد: از این طرح ها 25 درصد به بهره برداری کامل رسید و 35 درصد طرح ها از پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد و 4 درصد با رشد 20 تا 50 درصد مواجه بوده اند.

وی با اشاره به اثربخشی تسهیلات مذکور در تولید محصولات تبدیلی و تکمیلی اظهار داشت: با اتمام پروژه ها و بهره برداری کامل، 28 واحد سردخانه ای برای نگهداری و بسته بندی محصولات کشاورزی احداث و به ظرفیت سردخانه ای 72 هزار تن اضافه شد.

فایضی اضافه کرد: اهمیت بسته بندی با توجه به گرایش بازارهای جهانی به کیفیت بسته بندی و ارزش افزوده محصولات، در اولویت کاری ما قرار گرفته و روز به روز در حال گسترش و توسعه است.وی از تجهیز 20 واحد سردخانه ای خبر داد و گفت: این واحدهای سردخانه ای  علاوه بر بازسازی و نوسازی به باکس پالت و لیفتراک نیز مجهز شدند.همچنین  برای واحدهای تولیدی دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی با مصوبه کارگروه توسعه کشاورزی استان، مبلغی برای سرمایه در گردش اختصاص یافت که برای توسعه صنعت تولید در استان هزینه شد.

وی به واحدهایی که از کارگروه توسعه کشاورزی در بخش صنایع، مشمول دریافت تسهیلات شده اند اشاره کرد و افزود: 28 واحد سردخانه ای و درجه بندی، 2 واحد آبمیوه و کنسانتره، 2 واحد بسته بندی بذر، 2 واحد بسته بندی خشکبار، 2 واحد تولید و بسته بندی انواع میوه، 2واحد تولید اسانس و عرقیات گیاهان دارویی و بسته بندی گوشت، کشمش، عسل، واحد خشک کردن میوه ها و احداث سیلوی گندم از تسهیلات قابل توجهی برخوردار شده اند.

فایضی تصریح کرد: صنایع تبدیلی و کشاورزی دو اصل جدایی ناپذیر از یکدیگرند که باعث رشد و توسعه استان بوده است همچنین پرداختن به این موضوع علاوه بر حرکت و پویایی استان موجبات افزایش درآمد کشاورزی، اشتغال زایی و از همه مهم تر امنیت غذایی را فراهم خواهد کرد.