هنر بسته بندی: نتایج نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات بین المللی «Creative International Award» در 22  سپتامبر در حالی اعلام شد که با حضور 32 کشور و 22 ایالت امریکا ، نام یک طراح جوان ایرانی برای نخستین بار در فهرست برگزیدگان این رویداد بزرگ جهانی در کنار مطرح ترین طراحان بزرگ دنیا به چشم می خورد.

بسته بندی, طراحی صنعتی, Creative International Award, مصطفی اروند, طراحی محصول, سپیده گلگون, بسته بندی عطر duet, مسابقه تبلیغات و بسته بندی,

بسته بندی, طراحی صنعتی, Creative International Award, مصطفی اروند, طراحی محصول, سپیده گلگون, بسته بندی عطر duet, مسابقه تبلیغات و بسته بندی,   بسته بندی, طراحی صنعتی, Creative International Award, مصطفی اروند, طراحی محصول, سپیده گلگون, بسته بندی عطر duet, مسابقه تبلیغات و بسته بندی,

   براساس اعلان رسمی کمیته برگزارکننده ، داوران از میان 3170 طرح ارسالی به این رویداد جهانی در دو مرحله  800 طرح را در مرحله نخست داوری نمودند و طرح های برنده درمیان5درصد نهایی آثار ارسالی در بالاترین جایگاه قرارگرفتند .

«مصطفی آروند» کارشناس ارشد طراحی صنعتی که از فعال ترین طراحان جوان ایرانی در زمینه طراحی محصول در ایران است به همراه « سپیده گلگون» مشاور هنری طرح ، با طراحی یک محفظه نگهدارنده عطر جالب با عنوان «Duet» در این مسابقه بین المللی شرکت کردند و توانستند مدال نقره چهل وچهارمین دوره بزرگترین مسابقه تبلیغات وبسته بندی جهان را از آن خود کنند. 

طرح برگزیده، حل یک مسئله کوچک و همیشگی  زوج هایی (مرد و زن) است که در زمان استفاده از شیشه های عطر شخصی با مقوله حمل و نگهداری این قبیل محفظه ها به صورت مجزا با مشکلاتی از قبیل  اشغال شدن فضای زیاد ، احتمال شکسته شدن، ریختن و غیره … مواجه می شوند .

 طراح با ابتکاری هوشمندانه ، با ترکیب دو محفظه بایکدیگر و بهره مندی از واژگان  Mو W  به تبعیت از دو کاربر  مرد و زنMANو WOMAN در دو وجه بسته بندی،  تنها راه استفاده را یک چرخش ساده طرح ریزی نمود تا کاربر مرد با در دست گرفتن یک وجهM از رایحه عطر مردانه بهره مند گردد و کاربر زن نیز برعکس حالت قبل از سمت W از  آن استفاده نماید.

گفتنی است پس از 4 دهه متوالی از برگزاری این مسابقه برای نخستین بار است که نام طراحان ایرانی در این رویداد سالانه در میان برندگان از سراسر جهان قرار می گیرد.

نام این اثر ارسالیDuet است . این واژه در زبان موسیقیایی به قطعه ای از موسیقی اطلاق می شود که توسط دو  نفر “یک مرد و یک زن” نواخته و یا خوانده می شود.