هنر بسته بندی: ماشین سازی عدیلی برای اولین بار در ایران توانست نشان استاندارد ملی ایران را در صنعت بسته بندی پیلوپک به خود اختصاص دهد.

مدیر فروش ماشین سازی عدیلی ضمن بیان این مطلب به خبرنگار ماهناهه هنر بسته بندی گفت: این شرکت به عنوان نخستین طراح و سازنده دستگاه های بسته بندی پیلوپک (تک عددی) در ایران فعالیت خود را از سال 55 آغاز و بعد از سه سال یعنی از سال 58  تولید این نوع ماشین آلات را به طور عمده شروع کرد.

امید عدیلی افزود: شرکت ما با وجود تمامی مشکلات عدیده مانند واردات دستگاه های خارجی، عدم حمایت های دولتی و مسایل حاشیه ای توانسته با طراحی و ساخت دستگاه های به روز و مدرن با شرکت های مشابه خارجی رقابت کند تا حدی که از واردات ماشین آلات و خروج ارز جلوگیری کرده و قادر بوده نام و جایگاه خود را به عنوان یک تولید کننده نمونه ایرانی در سطح بین المللی تثبیت کند.

عدیلی اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است که با همکاری مهندسان و طراحان هر روز برای بهبود و ارتقای کیفیت دستگاه ها تلاش مضاعفی داشته باشیم به طور نمونه در شرایط فعلی ساخت جدیدترین دستگاه های بسته بندی دستمال کاغذی جیبی کیفی به صورت تمام اتوماتیک در دست اقدام است که هیچگونه رقیبی  در ایران ندارد.

علاوه بر این، ساخت دستگاه بسته بندی گاز استریل به صورت 10 پدی که قابلیت بسته بندی 130 عدد بسته در دقیقه را دارد در مرحله تولید است و همچنین قرار است دستگاه جدیدی نیز در ماههای آینده به بازار ارایه شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 5 هزار دستگاه این شرکت در شرکت های بنام از جمله آناتا، آی سودا، کلوچه نادری و… و نزدیک هزار دستگاه از محصولات شرکت ما در 30 کشور دنیا مانند آمریکا، آلمان، هند، کانادا، استرالیا و … در حال فعالیت هستند.

وی همچنین از حضور در نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تبریز اظهار نارضایتی کرد و گفت: از مسوولان برگزاری نمایشگاه تبریز انتظار بیشتری می رفت به طوری که حضور در این نمایشگاه برای ما هیچ منفعتی نداشت.

 عدیلی اضافه کرد: از آنجایی که تبریز قطب غذایی کشور به شمار می رود بی رونقی و کم کاری مسوولان برگزار کننده نمایشگاه بعد از 18 سال به هیچ وجه قابل اغماض و چشم پوشی نیست.

وی ادامه روند برگزاری چنین نمایشگاه های بدون بازده و نتیجه در شهرستان ها را موجب دلسردی تولیدکنندگان و ماشین سازان برشمرد و تصریح کرد: متاسفانه اهمیت ندادن به برگزاری مناسب و خوب نمایشگاه ها، حضور مداوم و بعدی متقاضیان را کم رنگ می کند تا حدی که سیر نزولی کیفیت و کمیت نمایشگاه شهرستانی را هر ساله شاهد خواهیم بود.