هنر بسته بندی: برند آب‌معدنی، DASANI، خلاقیت‌های بسیاری در بحث بسته‌بندی‌های پایدار برای پشتیبانی از شرکت Coca-Cola در برنامه «جهان بدون ضایعات» ارایه کرده است تا در بطری‌ و قوطی‌هایش تا سال 2030 حداقل از 50 درصد مواد اولیه بازیافت شده استفاده شود.

 

 

کاهش مصرف بطری‌های PET, بسته‌بندی‌های پایدار, مواد اولیه بازیافت شده, خطوط بسته‌بندی, ضایعات پلاستیکی, قوطی‌های جدید آلومینیومی,

 

در آخرین به روزرسانی خطوط بسته‌بندی این شرکت نیز، کاهش ایجاد ضایعات پلاستیکی و استفاده از مواداولیه تجدیدپذیر به مرحله اجرا درآمد. این نوآوری‌ها شامل موارد زیر شدند:

1- HybridBottle نخستین بسته‌بندی کوکاکولا در امریکا بود که از 50درصد مواد تجدیدپذیر پایه گیاهی و 50درصد PET بازیافت شده (Plant Bottle TM and recycled PET plastic) تولید شده بود. در این پروژه به کاهش استفاده از PET خالص در بطری‌ها جامه عمل پوشانده شد.

2- گسترش استفاده از توزیع‌کننده‌های آب PureFill بدون بسته‌بندی .DASANI با افزایش 100واحد PureFill در سرتاسر کشور که از پاییز سال 2019 آغاز می‌شود.

3- معرفی قوطی‌های جدید آلومینیومی که از پاییز 2019 آغاز و تا سال 2020 در کلیه مناطق گسترش می‌یابد و نیز بطری‌های جدید آلومینیومی که در اواسط سال 2020 به بازار می‌آیند.

4- سبک‌سازی بسته‌بندی برای کاهش مصرف PET خام که توسط کوکاکولا پشتیبانی می‌شود.

5- افزودن لیبل‌های “How2Recycle” به تمام بسته‌بندی‌های DASANI برای کمک به آموزش و تشویق مصرف‌کنندگان برای بازیافت پس از استفاده.