هنر بسته‌بندی: به بهانه راه‌اندازی خط جدید تولید فیلم شرینک لیبل در داروپات شرق هنر بسته بندی گفت‌وگویی کوتاه بامهندس ابراهیم خدابخش داشته است که در ادامه می‌خوانید:

ارزیابی شما از فعالیت شرکت نسبت به گذشته چگونه است؟

شرکت داروپات شرق قبل از بحران ارزی در وضعیت مناسبی از لحاظ اجرای طرح‌های توسعه، فروش داخلی و صادرات داشت اما متاسفانه بعد از بحران ارزی اخیر با کمبود اختصاص ارز برای طرح‌های توسعه‌ای مواجه شده است. با این وجود در حال حاضر به‌دلیل تغییرات نرخ ارز در بازار آزاد، صادرات به کشورهای همسایه تا حدودی افزایش یافته است.

میزان تولید شرکت نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل چگونه بود.

با توجه به صادرات مناسب میزان تولید شرکت نسبت به مدت مشابه ۳۰درصد رشد داشته است.

آیا محصول جدیدی را به تولیدات خود اضافه کرده‌اید؟ در صورت مثبت بودن، در مورد ویژگی‌های فنی تولید جدید خود توضیح دهید.

 با توجه به اجرای دو طرح بزرگ تولید ورق PVC برای صنایع دارویی و نصب و راه‌اندازی یکی از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات چاپ تولید لیبل شرینک، این شرکت موفق به افزایش ظرفیت این دو محصول شد. همچنین به‌زودی با نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات تولید فیلم لیبل شرینک به روش استرچینگ (BOPVC,BOPET,BOPS)، برای اولین‌بار در کشور این محصولات را به بازار داخلی و خارجی عرضه خواهیم کرد.

به‌عنوان یک تولیدکننده چه ضوابط و شرایطی برای موفقیت در تولید را الزامی می‌دانید؟

برای موفقیت در عرصه تولید، ثبات در بخشنامه‌های صادره بانک مرکزی و وزارت صنعت لازم و ضروری است. متاسفانه در سال‌های اخیر به‌ویژه در یکسال گذشته ضوابط و مقررات ثابتی برای تولید وجود نداشته بنابراین تولیدکنندگان با شرایط سختی مواجه بوده و هستند.

مهم‌ترین مشکلات شما برای تولید به کدام بخش مربوط بوده است؟

مهم‌ترین مشکل تولید، عدم ثبات ارز در دو سال اخیر بوده است.

آیا مشکلات شرکت به مسوولان مربوطه در بخش‌های تصمیم‌گیرنده کشور ارجاع داده شد؟ برای رفع مشکلات چه اقداماتی صورت گرفت؟

مشکلات به مسوولان مربوطه ازجمله وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی اطلاع داده شد و انتظار رفع این مشکلات را از آنها داشته و داریم.

دقیقا چه انتظاری از مسوولان مربوطه دارید؟

در ماه‌های اخیر دولت بخشنامه‌هایی را برای گشایش اعتبار اسنادی به بانک مرکزی ابلاغ کرده ولی متاسفانه هیچ یک از بانک‌های خصوصی و دولتی هنوز اقدامی برای گشایش اعتبار اسنادی با پرداخت ۳۰درصد انجام نداده و پاسخ آنها این است که این بخشنامه‌ها هنوز از طریق بانک مرکزی به بانک‌های عامل ابلاغ نشده است.

اهداف شرکت و تولیدات احتمالی جدید را برای سال‌جاری ترسیم کنید.

با توجه به سرمایه‌گذاری این شرکت برای تولید سالانه ۳هزار تن فیلم شرینک لیبل، قصد داریم با توکل به خدا و همکاری مسوولان در زمینه صادرات انواع فیلم بسته‌بندی به کشورهای منطقه، شرایط مناسبی برای جذب ارز فراهم کنیم.

رسانه‌ها چه نقشی در معرفی و رونق فعالیت شما دارند؟

رسانه‌ها به‌خصوص مجله‌های تخصصی صنعت می‌توانند نقش مهمی در زمینه ارائه مشکلات صنعت به مسوولان داشته باشند. علاوه بر این آنها می‌توانند با معرفی محصولات و تولیدات صنایع داخلی، شرایط مناسب برای صادرات و فروش این محصولات را نیز فراهم کنند.